Питання та відповіді

Як облаштувати басейн і як вибрати басейн у Харкові, а також інші питання у розділі «Питання та відповіді»

1. Як часто потрібно міняти воду в басейні?

При правильному обслуговуванні та догляді проводити заміну води у басейні необхідно один раз за сезон. Але буває, що необхідно і частіше проводити зміну води. До цього може призвести, наприклад, підвищена концентрація хімічних речовин, проведення будь-яких ремонтних або монтажних робіт.

2.Скільки часу потрібно для установки басейну?

Все залежить від типу басейну. Найшвидше монтується каркасний басейн, для його установки знадобиться не більше декількох днів. На установку композитного або самонесучого басейну піде від 1 до 3 місяців. І найбільш тривалий і трудомісткий процес встановлення бетонного басейну – від 6 місяців до року.

3. Чи можна залишати басейн порожнім?

Басейн порожнім залишати можна, але тільки в теплу пору року, і не на довгий час, а також якщо немає небезпеки тиску ґрунтових вод на корпус басейну. У зимовий період залишати басейн порожнім не можна ні в якому разі. Це пов’язано з тим, що при замерзанні землі тиск на чашу басейну збільшується, що може призвести до її пошкодження.

4. Де встановити протитечію?

Сопло протитечії встановлюється по осі корпусу басейну. Шахта протитечії вбудовується у стіну басейну, а насос встановлюється в протитечії. Вал повинен монтуватися не більше, ніж на 2 метри від басейну.

5. Наскільки велика шахта протитечії?

При установці шахти протитечії необхідно дотримуватися наступних розмірів: 120х80х60 (довжина х ширина х глибина). Крім того, його можна помістити в шахту басейну з іншим обладнанням.

6. Наскільки великий технічний відділ? Чи можна встановити у ньому протитечію?

Протитечія може встановлюватися і з іншим обладнанням. Шахта повинна бути розміром 150х120х120 (довжина х ширина х глибина). Ми рекомендуємо встановлювати круглу шахту, яка має діаметр 150 см, де Ви зможете помістити все обладнання, у тому числі протитечію.

7. На якій відстані від басейну повинен встановлюватися фільтр?

Фільтр для басейну повинен встановлюватися як мінімум на відстані 50 см від басейну. Максимальна відстань – 8-10 метрів. Фільтр може бути розміщений у шахті або, наприклад, у підвалі або гаражі. У будь-якому сухому місці.

8. Як працює скімер для басейну і що це таке?

Скімер являє собою пристрій, який призначений для забору верхнього шару води в басейні. У верхніх шарах води, як правило, накопичуються бактерії, віруси, пил, волосся і т.д. За допомогою скімера забруднені верхні шари води подаються на фільтр.

9. Чи можна встановити освітлення у басейні? Якщо так, то яке?

У басейнах можна використовувати 2 типи освітлення – галогенні світильники для басейну з лампою 12В/100Вт або світлодіодні (LED). У плівкових басейнах використовуються лампи 300Вт із трансформатором.

10. Що таке хлорування води?

Хлорування води у басейні – це спосіб очищення води у басейні за допомогою хлору. Такий спосіб очищення вважається найбільш простим та доступним. При хлоруванні води потрібно дотримуватися всіх правил та норм, оскільки використання надмірної дози хлору здатне привести до зміни складу води та інших неприємностей (неприємний запах, подразнення слизових оболонок при купанні в басейні і т.п.).

11. Як правильно підібрати фільтр для басейну?

Для того щоб правильно підібрати фільтр для басейну, треба обчислити продуктивність фільтра. Для цього можна використовувати наступну формулу: обсяг басейну (м3) ділимо на сім.

12. Чи виробляються різні форми басейнів, не тільки коло, овал та прямокутник?

Так, виробляються. Сучасна технологія виробництва дозволяє виготовляти різні форми, не тільки стандартні (прямокутник, овал, коло), але і менш поширених варіантів, наприклад, у вигляді вісімки або увігнутого овалу. Незвичайний зовнішній вигляд може бути досягнутий шляхом розміщення сходів басейну.

13. Які існують види домашніх басейнів?

На сьогоднішній час можна стверджувати, що між басейнами домашнього, громадського та медичного призначення помітної різниці немає.

Плавальні, лікувальні та санітарно-оздоровчі басейни закритого чи відкритого типу найчастіше встановлюються у котеджах, на дачних ділянках, в санаторіях і т.д.

Нові технології та сучасні будівельні матеріали дозволяють побудувати будь-який тип басейну в місцях на перший погляд не придатних для встановлення басейну.

У лазнях, саунах будують невеликі за площею та обсягом санітарно-оздоровчі басейни із холодною водою. Найбільш поширеними є домашні стаціонарні й каркасні (збірно-розбірні) басейни для плавання, відкритого та закритого типів.

Також не менш популярні, вважаються і оздоровчо-лікувальні басейни типу «СПА», об’ємом від 0,5-2 м3. Кожен із представлених видів басейнів дозволяє отримати максимум задоволення, розслабитися, зняти втому і підтримувати хорошу фізичну форму.

14. Де найкраще будувати басейн?

Вибір найбільш відповідного місця для будівництва басейну – дуже важливий етап у проектуванні басейну. На відміну від каркасних басейнів, які в будь-який час можна легко демонтувати або перемістити, вибір місця для стаціонарного басейну вимагає кваліфікованого і ретельного підходу.

При будівництві відкритого басейну, в першу чергу, необхідно брати до уваги такі характеристики, як рельєф місцевості, розмір і форму басейну. Правильне поєднання кожної з перерахованих вище вимог гарантує надійну роботу басейну та робить його яскравим доповненням присадибної ділянки.

Також при виборі місця для будівництва басейну не варто забувати про догляд за басейном. Захистити басейн від бруду, пилу та опадаючого з дерев листя можна за допомогою спеціальних накриттів для басейну таких як павільйон, ролет або плівка для басейну.

15. Яку вибрати глибину басейну?

Однозначної відповіді на це питання немає, тому що все залежить від бажання замовника (форма, розмір, глибина). Головним критерієм при виборі глибини басейну є відповідність інтересам всіх членів сім’ї.

Найбільш оптимальною глибиною для домашніх басейнів вважається 1,5 м. Півтора метра цілком достатньо як для відпочинку дорослих, так і для безпечного перебування в ньому дітей.

Якщо басейн обладнаний гірками або іншими майданчиками для стрибків, то найбільш придатною буде глибина до 2.5 метрів. Також є можливість будівництва басейну з плавним збільшенням глибини від 0,90 м до 2,5 метрів, таке рішення дозволяє повноцінно користуватися басейном дорослим і дітям.

16. Якою повинна бути пляжна зона навколо басейну?

Пляжна зона навколо басейну є надзвичайно важливою складовою загального облаштування басейну. При підготовці пляжної зони, потрібно пам’ятати, що дана конструкція призначена не тільки для комфортного доступу до басейну, але і в цілях безпеки.

Залежно від матеріалів для оформлення пляжної зони, їх фактури та колірної гами, доріжка навколо басейну може стати прекрасним доповненням дизайну Вашого ландшафту.

Якщо відкритий басейн не захищений павільйоном або ж іншим накриттям, рекомендується передбачити невеликий ухил доріжок у протилежну сторону від чаші басейну з метою запобігання потрапляння у воду бруду. Для запобігання травматизму на мокрій і слизькій поверхні доріжок не буде зайвим і спеціальне протиковзке покриття.

17. Можна покривати чашу басейну декоративною фарбою?

Однозначно – не можна. Незважаючи на великий вибір, представлених на ринку, водостійких фарб, жодна з них не призначена для внутрішнього фарбування чаш басейнів та постійного контакту з водою.

18. Як у басейні створюється ефект течії?

Ефект течії досягається досить просто, все що для цього знадобиться, це змінити напрямок циркуляції води за допомогою протитечії. Для того щоб обладнати басейн системою протитечій, знадобиться установка насоса і комплект насадок.

Потужність насоса, яка регулюється, дозволяє створити течії різного тиску, спеціальні насадки здатні імітувати підводні гейзери.

Якщо до всього цього додати ще й хороше підсвічування, тоді Ви зможете спостерігати незабутнє видовище, яке залишить масу приємних емоцій і відчуттів.

19. Як проводиться підігрів води у басейні?

Для комфортного та приємного перебування у басейні рекомендується встановлювати систему підігріву води, яка допоможе підтримувати її температуру на оптимальному рівні для купання – 26-30ºС.

Нагрівати воду в басейні можна кількома способами: за допомогою теплообмінників та електричних нагрівальних елементів. Найбільш вигідним та ефективним методом нагріву води у басейні вважається нагрівання за допомогою теплообмінників.

еплообмінник, у порівнянні із електричним нагрівальним елементом, менш енерговитратний і є більш безпечним, надійним та ефективним.

20. Чому вода у басейні може викликати різь в очах купальщиків?

Роздратування і різь в очах найчастіше пов’язані зі зміною показника рівня рН води, норма якого для плавальних басейнів коливається від 7,2 до 7,6.

Відхилення від норми, у будь-яку сторону, сприяє зміні властивостей хлору, що і є причиною різі в очах та подразненні слизових оболонок.

21. Стінки басейну слизькі. Що потрібно для вирішення проблеми?

Причиною такого явища може бути: використання хлору в недостатній кількості, погана циркуляція води на деяких ділянках басейну, несвоєчасне і неправильне проведення дезінфекції води або, в гіршому випадку, сукупність усіх перерахованих факторів. Внаслідок цього присутні у воді бактерії та мікроорганізми починають розмножуватися, тим самим викликаючи зростання водоростей.

Щоб вирішити дану проблему необхідно провести комплекс заходів, що включають:

 • перевірку циркуляційної системи;
 • очистку або заміну елементів фільтрації;
 • досконалу очистку стінок чаші басейну;
 • перевірку басейну на наявність мертвих зон або зон із поганою циркуляцією води;
 • дезінфекцію води.

22. Від чого з’являється смужка бруду на стінці басейну на рівні ватерлінії?

Основною причиною виникнення брудної смужки по периметру ватерлінії басейну є нерозчинні у воді залишки різних косметичних засобів. Видалити таке забруднення можна за допомогою спеціальних засобів, які в своєму складі не містять компонентів, що вступають в реакцію з хлором.

23. Чому вода в басейні стає мутно-білого відтінку?

Причин помутніння води може бути декілька, а саме:

 • погана робота фільтраційної системи;
 • бруд у воді;
 • недостатнє хлорування;
 • тверді солі, які утворюються внаслідок високого рівня лужності.

24. Що робити, якщо вода в басейні має іржавий відтінок?

Причиною іржавого відтінку води у басейні є надлишок в ній заліза. Для того щоб вирішити дану проблему, треба провести ударне хлорування води та ретельну промивку елементів фільтрації.

Для більш ретельної перевірки рекомендується повністю осушити басейн та провести перевірку всіх металевих деталей обладнання для басейну на наявність іржі, у разі виявлення таких місць видаліть її спеціальним розчином. Після проведення вищевказаних заходів, заповніть басейн чистою водою, перевірте рівень рН (7,2 – 7,6).

25. Які хімічні засоби рекомендується використовувати для розконсервації басейну?

У першу чергу, для того, щоб провести розконсервацію басейну безпечно, щоб не пошкодити чашу басейну та обладнання, слід дочекатися природного танення льоду. Для уникнення зайвих проблем під час розконсервації басейну, необхідно правильно провести консервацію басейну восени.

При використанні спеціальних препаратів Ви зможете перешкоджати розмноженню бактерій і активному росту водоростей, що істотно полегшить процес весняного чищення басейну. Якщо ж спеціальні хімічні препарати не використовувалися восени, то доведеться провести ударне хлорування, застосовувати спеціальні добавки проти зростання водоростей, необхідно досягти значення рН 7,2-7,6.

26. Через що знижується тиск і слабкий зворотний потік води?

Причиною зниження тиску і слабкого зворотного потоку води можуть стати:

 • засмічений скімер;
 • забруднений фільтр;
 • занадто дрібний пісок у фільтрувальній системі.

Дана проблема може призвести до потрапляння повітря у з’єднувальні шланги між фільтром та насосом, що як наслідок призводить до їх пошкодження. Для запобігання проблеми час від часу треба проводити очищення фільтраційної системи та скімера.

Також зверніть увагу на пісок у фільтрі, він не повинен бути занадто дрібним (при проходженні води через пісок він стає в’язкий і щільний). Якщо все-таки пісок виявився дрібним, змініть його на крупніший.

Перевірте з’єднувальні шланги між насосом та фільтром, чи не має яких-небудь ушкоджень. При виявленні пошкоджень (тріщин, надрізів) зробіть заміну сполучних шлангів.

27. Чи може хлорування води призвести до появи корозії на обладнанні басейну?

Так, хлорування води може призвести до появи корозії на обладнанні басейну і причиною цього є велика концентрація хлору у воді. Для вирішення даної проблеми проведіть перевірку автоматичного дозатора хлору.

Якщо ж Ви проводите хлорування води в басейні вручну, то ні в якому разі не розчиняйте хлор поблизу металевих предметів, для того щоб запобігти потрапляння на них хлору, так як навіть короткочасний вплив хлору на метал неприпустимий.

28. Як часто слід проводити очищення металевих деталей, що контактують із водою у басейні? Які засоби для чищення найкраще використовувати?

Для того щоб відповісти на поставлене питання треба враховувати якість води і температурний режим. Якщо використовувана вода відповідає всім нормам, то для підтримки чистоти металевих деталей обладнання басейну, які перебувають у постійному контакті з водою, в належному вигляді досить проводити профілактичне очищення два рази на рік.

При зміні рівня рН у результаті коливання температурного режиму води, очистку металевих деталей слід проводити щомісяця. Для очищення металевих деталей обладнання басейну використовуйте спеціальні хімічні засоби для чищення у вигляді рідких розчинників із високим вмістом кислот та лугів.

29. Що таке озонування води?

Озонування є технологією очищення води у басейні, яка заснована на використанні озону. За допомогою озонатора відбувається вироблення озону з кисню, який потрапляє в обладнання (озонатор) з навколишнього середовища.

На сьогоднішній день очищення води у басейнах озонуванням найбільш ефективне. Озон знищує всі відомі мікроорганізми (віруси, бактерії, грибки, водорості і т.д.), швидко діє, видаляє неприємні запахи, не змінює кислотність води і самостійно виробляється.

30. Що таке іонізація?

Мінеральна обробка (іонізація) – очищення води в басейні нехімічним способом. Озонатор, який встановлюється в басейні, безперервно насичує, що проходить через нього, воду іонами міді та срібла.

Іонізація води здійснює пагубний вплив на водорості, віруси та інші бактерії. Іони залишаються у воді до тих пір, поки не випадають в осад або не вступлять у нерозчинні сполуки з мікроорганізмами.

31. Для чого використовується УФ лампа?

УФ лампа є допоміжним способом для очищення води у басейні. УФ випромінювання застосовується паралельно з хімічними речовинами (хлор, альгіциди, коагулянти). УФ випромінювання допоможе суттєво зменшити кількість застосовуваної хімії для басейнів.

32. Як зменшити випаровування води з басейну?

Існує кілька способів, які допомагають знизити випаровування води з басейну – плівка для покриття басейну, пластиковий ролет і павільйон для басейну.

33. Що таке донний злив?

Для того щоб вода у басейні тривалий час перебувала у хорошому стані, вона повинна очищатися як на поверхні, так і на дні. Для очищення поверхні води використовується скімер, а для очищення дна басейну застосовується спеціальне обладнання, яке називається донним зливом.

34. Яке електрообладнання встановлюється у басейнах?

Основне електрообладнання, яке повинне встановлюватися у басейнах, це: вентиляція, освітлення та фільтр для очищення води.

35. Як встановити в басейні освітлення?

Освітлення для басейну є обладнанням, яке потрібно встановлювати разом з чашею басейну. Підсвічування для басейну монтується в корпус басейну, тому його не можна встановлювати додатково. Освітлення для басейнів може бути як з галогенними лампами, так і з світлодіодними.

Також підсвічування для басейну може оснащуватися кольоровими лінзами, завдяки яким можна змінювати колір освітлення.

36. Як відбувається нагрівання води у басейні?

Процес нагріву води в басейні відбувається за допомогою проточного нагрівача, під час проходження води через фільтр. Проточний обігрівач представляє собою трубу, усередині якої розміщуються трифазний теплоелектронагрівач, термостат для управління температурою і датчик тиску для запобігання перегріву.

Час, за який вода у басейні нагріється, залежить, в першу чергу, від об’єму басейну, потужності нагрівача, величини тепловтрати і початкової температури води.

37. Для чого використовується пилосос для басейну?

Пилосос для басейну використовується для очищення корпусу басейну. Постійне очищення басейну за допомогою пилососа дозволяє скоротити застосування хімічних речовин і при цьому зберігати воду в басейні чистою на більш тривалий час.

38. Що включає в себе догляд за басейном?

Для того щоб басейн завжди був у хорошому стані найголовнішими критеріями, на які слід в першу чергу звертати увагу – це якість води і ріст водоростей. У більшості сучасних басейнів весь процес контролю та очищення автоматизований.

Також для очищення води у басейні існує безліч різних препаратів, але не варто забувати, що під час застосування хімічних препаратів треба строго слідувати інструкції.

39. Чому вода у басейні має запах хлору?

Причиною виникнення запаху хлору в басейні є високий вміст хлорамінів. Для того щоб зменшити кількість хлорамінів, як би це не було дивно, треба провести суперхлорування басейну (доза вільного хлору до 10 мг/л).

Також причиною появи неприємного запаху можуть стати миючі засоби, такі як мило або шампунь, які вступають в реакцію із хлором. Для запобігання повторного виникнення неприємного запаху рекомендується використовувати засоби для очищення води, які сумісні із хлором.

40. Як вибрати басейн?

Для того щоб правильно обрати басейн, вам необхідно сформулювати свої вимоги до нього, визначити призначення та розташування басейну. Треба звернути увагу на такі критерії: розміщення басейну (в будинку або на вулиці), форма та розмір чаші басейну, колір чаші та його обробка, основне і додаткове обладнання для басейну і, звичайно ж, ціна, яка відіграє не останню роль у виборі басейну.

41. Як побудувати басейн: самостійно або за допомогою професіоналів?

Будівництво будь-якого басейну включає у себе кілька етапів: проектування, риття котловану, прокладка необхідних комунікацій, спорудження чаші басейну, облаштування готової споруди, підключення обладнання та запуск системи.

Всі етапи можна зробити самостійно, дотримуючись певних правил з будівництва того чи іншого виду басейну. Але все ж будівництво басейну досить трудомісткий процес, який вимагає професіоналізму. Тому будівництво басейну частіше довіряють професіоналам у цій сфері.

42. Чи можна скоротити витрати на електроенергію, використовуючи басейн під відкритим небом?

Можна, при цьому використовуйте фільтрацію води із системою електролізу та систему нагріву, засновану на принципі вода-повітря (вона більш економна). Також ви можете встановити покриття для басейну, яке також дозволяє знизити витрату електроенергії на обігрів води.

43. Як часто потрібно чистити фільтр басейну?

Фільтр басейну зазвичай чистять один раз у два тижні. Але на сьогоднішній день, існують спеціальні фільтри (вони коштують набагато дорожче), які не потрібно очищати.

44. Який грунт повинен бути під басейном?

Тип грунту сильно впливає на якість і будівництво басейну. Басейн краще будувати на бетонній основі, також необхідно провести якісну гідроізоляцію, яка послужить гарантією довгої експлуатації басейну.

45. Де краще будувати басейн?

Краще всього вибрати місце розташування басейну у закритому приміщенні, в спеціальній прибудові до будинку. Переваги такого басейну очевидні: сам будинок захищений від вологи, басейн менше забруднюється і його можна використовувати цілий рік.

46. Від чого вода у басейні має зеленуватий колір?

Зелений відтінок воді надає залізо, присутнє в ній. Невелика кількість заліза у воді басейну здатне значно змінити відтінок води. Залізо з’являється внаслідок прямого контакту води із металевими предметами, схильними до корозії.

47. Чи можна визначити витрати води при експлуатації басейну?

Однозначної відповіді на це питання немає. Все залежить від інтенсивності використання басейну, випаровування води, промивання фільтрів і т.п.

48. Можна зливати воду з басейну в септик?

Вода у басейні за нормами відповідає питній воді, тому її можна зливати у септик і навіть у ливневу каналізацію. Але для поливу воду з басейну використовувати не рекомендується.

49. Чи є рекомендації з приводу температури води в басейні різного призначення?

Індивідуальний критий басейн: рекомендована температура – 24-28°С;

Медичний басейн: рекомендована температура – вище 26°С (приблизно 28°С);

Відкритий басейн: рекомендована температура – 21-25°С;

Спортивний басейн: рекомендована температура – 22°С;

Навчальний плавальний басейн: рекомендована температура – 23-26°С;

Дитячий басейн: рекомендована температура – 28-30°С.

50. Якою має бути температура води і повітря у басейні?

У першу чергу, температура води повинна бути комфортною для Вас. А ось яка температура вважається комфортною, залежить від виду басейну та його використання. Температура повітря у приміщенні басейну коливається в межах 26-30°С і може перевищувати на кілька градусів температуру води для уникнення відчуття холоду при виході з басейну.

51. Чи є недоліки у електричного нагрівача води для басейну?

Електричний нагрівач води має всього один вагомий недолік: велика споживана потужність.

52. Чи обов’язкова вентиляція у приміщенні, де знаходиться басейн?

Потрібна обов’язково, інакше стіни можуть бути вологими, а вікна будуть завжди запітнілі.

53. Як розрахувати вентиляцію в приміщенні басейну?

Як і устаткування водопідготовки, вентиляція розраховується виходячи із розмірів площі приміщення та дзеркала води басейну. Систему вентиляції можна замінити осушувачем повітря.

54. Які додаткові атракціони можна встановити в басейні?

Щоб плавання в басейні було більш інтенсивним, можна встановити протитечію – пристрій штучної течії. Водоспад зможе забезпечити приємний масаж плечового пояса. Гейзер прикрасить Ваш басейн потужним потоком повітря з дна басейну. Для дітей у басейні також можна встановити водну гірку.

55. Які басейни можна виділити за призначенням?

За призначенням басейни можна поділити на оздоровчі, плавальні, спортивні, демонстраційні та комбіновані басейни.

56. Які існують конструкції стаціонарних басейнів?

Можна виділити два основних види конструкції басейну: скімерні та переливні басейни.

57. Яка конструкція переливного басейну?

Переливні басейни – більш складна споруда, оскільки вода у таких басейнах знаходиться на одному рівні з підлогою приміщення. Вода забирається на фільтрацію через спеціальні переливні жолоби, які знаходяться навколо басейну. Через поворотні форсунки вода повертається у басейн. Пристрій таких басейнів вимагає додаткової ємності для води, що переливається, і додаткову автоматику.

58. Які це скімерні басейни?

Скімерні басейни – це басейни, у яких рівень води знаходиться нижче верху чаші. Вода в басейні надходить на фільтрацію та очищення через спеціальний скімер, після чого вода повертається у басейн через форсунки.

59. Якими матеріалами можна облицювати чашу басейну?

Матеріалів для облицювання чаші є велика кількість. Найпопулярнішими вважаються пластик, плівка ПВХ, керамічна плитка, мозаїка, фарбування.

60. Які опалювальні прилади можна застосувати для обігріву приміщення з басейном?

Все буде залежати від розмірів приміщення, наявності вікон і світла. Найчастіше використовують теплу підлогу або підлогові і внутрішньопідлогові конвектора. Сталеві обігрівачі ставити не рекомендується.

61.Чи можна встановити басейн у готове приміщення?

Найчастіше установка басейну проводиться на етапі проектування приміщення, оскільки занести в приміщення басейн великих розмірів практично неможливо. У такому випадку можна вибрати басейни збірної конструкції.

62. Як скловолоконні басейни переносять зимовий період?

Склопластикові басейни прекрасно переносять зимові морози, причому вода у басейні не зливається. Просто необхідно правильно провести консервацію басейну.

63. Чи можна замовити басейн за індивідуальними розмірами?

Безумовно. На сьогоднішній час технології будівництва басейнів дозволяють замовити басейн будь-якої форми і розміру, враховуючи всі побажання замовника.

64. Які існують види знезараження й очищення води?

Попереднє очищення, хлорування, озонування, ультрафіолетове знезараження, знезараження іонами срібла, знезараження йодом і бромом, очищення води активним киснем.

65. Що являє собою очищення води бромом і йодом?

Очищення води бромом (бромування) має пролонговану дію. Воно не робить негативного впливу на людину, не має запаху і не є токсичним. Йод дуже ефективний у боротьбі проти всіх патогенних бактерій, перешкоджає росту планктону та водоростей і, на відміну від хлору, не викликає подразнення слизової очей.

66. Які способи знезараження води іонами срібла?

Знезараження іонами срібла досить дорогий, і потребуючий жорсткого контролю метод очищення води.

Виділяють два способи:

 • безпосередній контакт води з поверхнею срібла (наприклад, посріблений пісок);
 • обробка води розчином солей срібла методом електролізу.

67. Чи можливо усунути витік води по шву плівки ПВХ у збірно-розбірному басейні, не зливаючи воду?

Не можна. Для усунення пошкоджень плівки потрібно злити воду до місця протікання.

68. Чи можна використовувати воду басейну для поливу саду?

Полив водою з басейну не рекомендується, оскільки у воді присутні дезінфікуючі речовини (хлор, бром). Полив такою водою можливий після відстою або хімічної нейтралізації.

69. Який мінімальний рівень води у басейні повинен залишатися на зазимівлю?

Рівень води у басейні на період зазимівлі не повинен перевищувати рівня заставних елементів басейну (форсунки, скімер і т.д.).

70. Чи існують у продажі протиковзкі покриття для плитки, якою може бути оброблена прибасейнова зона, або краще буде замінити ковзку плитку?

71. Якого кольору лайнер краще підійде для басейну?

Щоб вода в басейні виглядала свіже, в обробці басейну лайнером використовують відтінки синього кольору.

72. За яким принципом розташовуються форсунки подачі в басейні?

Розташування форсунок подачі залежить від розмірів басейну. Правильне розміщення має забезпечити належне перемішування об’єму води та хімічних реагентів з водою.

73. Для захисту басейну від грунтових вод чи достатньо гідроізоляції або дренажу?

Без гідроізоляції не обійтися. А при високому рівні грунтових вод потрібно ще знизити рівень до позначки нижче донної плити чаші басейну.

74. Чи можна залишити басейн у приміщенні без води на 2 місяці?

Можна. Радимо відключити та знеструмити все обладнання. Також радимо чашу басейну накрити будь-яким покриттям для захисту від пилу та бруду.

75. Чи можливе розміщення водопідготовчого обладнання в окремому приміщенні на відстані 17 м від басейну?

Розміщення такого обладнання в окремому приміщенні на досить великій відстані можливе. Головне правильно спроектувати систему водопідготовки, враховуючи потужність насосів.

76. При якій температурі треба зберігати хімію для басейну?

Хімічні засоби по догляду за водою басейну рекомендується зберігати при температурі не вище 25°С у провітреному та сухому приміщенні.

77. Чи можна використовувати для очищення води басейну електролізну станцію разом із ультрафіолетовою установкою?

Так, можна, при концентрації солей у воді басейну не більше 5 г/л. Для дезінфекції морської води рекомендується установка ультрафіолету, виготовленого з титану.

78. Чи можливо нагріти воду в басейні без використання електрики та гарячої води?

На сьогоднішній день з’явилася можливість обігріву води за допомогою енергії сонця – так звані сонячні колектори, хоча вони ще не стали настільки популярниими і частіше використовуються для обігріву води у збірних басейнах.

79. У які терміни проектується басейн?

Термін підготовки проектної документації басейну становить до 30 днів.

80. Чи можливо в готовий басейн встановити додаткові аксесуари у вигляді підводної музики?

Існує велика кількість водонепроникних динаміків. Встановити їх можна в заставні скімери або підводне освітлення, все залежить від типу та конструкції басейну.

81. Як визначити необхідну кількість скімерів та форсунок для басейну?

Кількість скімерів визначається з розрахунку – 1 скімер на 25 м2 дзеркала води басейну або 35-40 м3 води басейну. У випадку встановлення 1 скімера Вам необхідно встановити не менше двох форсунок повернення води.

82. Чи можна залишати вуличний басейн без води на тривалий час?

Вуличний басейн залишати без води не рекомендується, особливо в осінньо-весняний період, коли піднімається рівень ґрунтових вод. Це може призвести до витискування чаші басейну з грунту.

83. Чи може впливати температура води у басейні на витрати хімії?

Чим вище температура води у басейні, тим більше використовується дезінфікуючих засобів по догляду за водою у басейні.

84. Чи можна змінити воду басейну на морську?

Можна, тільки Вам доведеться замінити обладнання з нержавіючої сталі, так як воно має властивість окислюватися солями морської води.

85. Що включає в себе будівництво басейну під ключ?

Будівництво басейну під ключ включає в себе весь комплекс робіт: від проектування і будівництва до обробки чаші, монтування обладнання та запуску басейну в експлуатацію.

86. Чи можна замінити дезінфекцію води хлором на ультрафіолет?

Для якісного знезараження води використання ультрафіолету буде недостатньо. Ультрафіолетове знезараження обов’язково поєднується з яким-небудь основним методом, зокрема з хлоруванням.

87. Скільки часу займає монтаж обладнання басейну?

Залежно від розмірів басейну та комплекту обладнання, монтаж може бути здійснений у межах 1-10 днів.

88. Яким способом можна зменшити тепловтрату води у відкритому басейні?

Для зменшення тепловтрати води використовуйте спеціальне покриття для басейну (павільйони, батутні або жалюзійні накриття).

89. Чим відрізняються морозостійкі каркасні басейни від сезонних?

На відміну від сезонних каркасних басейнів, морозостійкі збірні басейни не потребують демонтажу на зиму.

90. Який вид стаціонарного басейну має більше переваг?

Серед стаціонарних басейнів перше місце займає бетонний басейн, який є найбільш надійним та довговічним, а також і найдорожчим видом. Його можна побудувати при високому рівні грунтових вод, до того ж немає ніяких обмежень по вибору форми та розміру бетонного басейну. Басейн із бетону можна облицювати різними матеріалами (плитка, мозаїка, плівка, фарба).

91. З чого зроблені каркасні басейни?

Каркасний басейн являє собою збірно-розбірну конструкцію, в основі якої стоїть металевий каркас, оброблений армованою плівкою ПВХ.

92. Які види має наземний басейн?

Наземні басейни бувають двох видів: наземні басейни з м’якими стінками, які виготовляються з гуми або латексу та наземні басейни із жорсткими стінками із поліпропілену, металів або скловолокна.

93. На які етапи ділиться будівництво бетонного басейну?

Будівництво басейну з бетону можна умовно поділити на три етапи: проектування басейну, спорудження чаші басейну, оздоблювальні роботи.

94. Який вид оздоблювального матеріалу для бетонного басейну вважається найдоступнішим?

Найдоступнішим варіантом обробки бетонного басейну є плівка ПВХ (лайнер), у зв’язку з тим, що плівка економічна та не вимагає додаткової гідроізоляції і укладається досить швидко.

95. Чи можна встановити каркасний басейн у приміщенні?

Можна. Залежно від розміру басейну, він може бути встановлений, починаючи із не дуже великої квартири, і закінчуючи великим приватним будинком.

96. Які існують механічні засоби очищення басейну?

Серед механічних способів чищення басейну можна виділити два: ручна чистка стінок і дна басейну підводним пилососом; чищення басейну автоматичним або напівавтоматичним пилососом-роботом.

97. Які види пилососів для басейну можна зустріти зараз на ринку?

Конструктивно пилососи для басейну поділяються на три види: ручні, напівавтоматичні та автоматичні, так звані роботи-пилососи.

98. Чи можна встановити композитну чашу басейну самостійно?

Так можна. Для установки Вам повинні надати покрокову та докладну інструкцію для самостійної установки чаші басейну.

99. Чи можна тваринам купатися у басейні?

Для дотримання правил особистої гігієни пускати тварин у басейн не рекомендується. До того ж, якщо басейн має збірно-розбірний корпус, тварина може кігтями пошкодити його або навіть призвести до непридатності.

100. Який рівень pH води вважається оптимальним?

Оптимальним рівнем pH для води басейну вважають 7,2-7,6. Даний показник має важливе значення для протікання хімічних процесів та реакцій.

1. Чи є павільйони без рейок?

Так, ми виробляємо павільйони без рейок. У даний час ми пропонуємо такі моделі, які виготовлені на безрейковій системі, зокрема – це моделі «Klasik» та «Casablanca».

2. Де повинні розміщуватися двері павільйону, якщо у басейні встановлені ​​сходи?

Якщо у басейні встановлені ​​сходи із нержавіючої сталі, то доцільніше буде обрати двері в передній частині корпусу. У цьому випадку, на передній частині павільйону встановлюються двостулкові двері. Перевагою цих дверей є те, що вони не мають нижнього порогу.

3. Яким чином павільйон захищений від вітру?

Окремі модулі створюються із блокуючими гачками. Ці гачки прикріплюються безпосередньо до колії і виступають у якості захисту від підйому модулів. Кожен модуль оснащений, так званим, модульним замком. Замок також прив’язаний до рейок і запобігає переміщенню модулів.

4. Який матеріал використовується для ущільнення секцій павільйону?

Для ущільнення простору між секціями павільйону використовуються гумові ущільнювачі зі стійкістю до перепадів температури від -50 до +100°С.

5. З якого матеріалу виготовляються павільйони для басейнів?

Конструкція павільйону (всі несучі частини, арки та павільйон у цілому) виготовляється із анодованого алюмінію. Для покриття панелей павільйону використовується полікарбонат або оргскло. Обидва ці матеріали мають такі фізичні властивості, які дозволяють замінити сонячні панелі та збільшити температуру води у басейні в середньому на 8°C.

6. Чи впливає колір полікарбонату на температуру в павільйоні?

Так. Прозорий полікарбонат краще пропускає сонячне світло, і тим самим краще прогріває воду в басейні і повітря під покрівлею. Чим темніше колір полікарбонату, тим менше його світлопроникність.

7. Що таке NO DROP?

Система No Drop є спеціальною обробкою поверхні полікарбонату. Ця система застосовується завжди всередині і запобігає утворенню крапель, що виникають внаслідок випаровування води.

8. Для чого потрібно збільшувати нижній край павільйону?

Не може бути абсолютно рівної місцевості, більшість басейнів перебувають близько 3-5 см над землею. Нижній край фронту збільшується для забезпечення плавного переходу через верхній край басейну. Щоб не допустити потрапляння бруду і дрібних тварин у басейн, на нижньому краї стоїть прикладений лист.

9. Якого кольору полікарбонат?

За замовчуванням ми використовуємо прозорий полікарбонат. Клієнт може зробити дах із тонованого полікарбонату з використанням наступних кольорів: бронзовий, зелений, синій або опал.

10. Чи може град розбити полікарбонатні панелі?

Полікарбонатні панелі покриті захисним ультрафіолетовим шаром, який не тільки захищає від УФ-променів, але й надає полікарбонату міцності та стійкості до різного роду пошкоджень. Тому град павільйону не страшний.

11. Чи збільшує павільйон температуру води у басейні?

За відповідних умов павільйон може підвищити температуру води у басейні, в середньому, на 8°C. Павільйон також допоможе запобігти охолодженню води у басейні в нічний час або у вітряну погоду.

12. Який матеріал покриття павільйону краще? Полікарбонат або оргскло?

Полікарбонат складається із 2 пластин, які з’єднані між собою ребрами жорсткості. Саме ці ребра між листами полікарбонату утворюють камери, наповнені повітрям, завдяки чому полікарбонат володіє високою міцністю, малою вагою та значно кращими теплоізоляційними властивостями, ніж оргскло.

13. Який матеріал використовується в якості матеріалу для покриття павільйону?

Для покриття павільйону найчастіше використовують стільниковий полікарбонат. Також може використовуватися органічне скло або монолітний полікарбонат.

14. Яка мінімальна допустима довжина модуля?

Мінімальна довжина модуля – 150 см. Якщо модуль менше, то плавний рух павільйону може бути порушено.

15. На якій відстані від басейну встановлюються напрямні рейки?

Як правило, відстань між рейками та краєм басейну відповідає ширині бортика. Якщо ширина бортика 15 см, то рейки встановлюються через 15 см від басейну.

16. Як кріпиться павільйон?

Павільйон для басейну встановлюється на бетонну основу за допомогою спеціального кріплення. Кріплення встановлюється на відстані близько 100 см один від одного.

17. Чи можна зробити павільйон за ескізами замовника?

Так. Павільйони, окрім стандартних типів, можуть виготовлятися за індивідуальним проектом замовника.

18. Які переваги у павільйонів для басейну?

Основними перевагами павільйонів для басейну є безпека, збільшення купального сезону, а також зниження витрат на обігрів та обслуговування басейну.

19. Чи витримує павільйон снігові навантаження?

Павільйони, завдяки своїй склепінчастій формі та посиленій конструкції спеціальними профілями, стійкі до впливу кліматичних умов, таких як вітер та сніг. Тому їх можна встановлювати навіть у гірських областях.

20. Чи можуть пожовтіти полікарбонатні панелі?

Пластик має схильність до старіння, так званий «ефект жовтизни». Цей оптичний ефект присутній у всіх видах пластмас. При покупці павільйону переконайтеся, що матеріал покриття високої якості, тобто виробник має сертифікат якості, що підтверджує високі вимоги до якості сировини та готової продукції.

21. Як доглядати за павільйоном?

Технічне обслуговування павільйону не складне і не забирає багато часу. Павільйон повинен бути чистим, особливо рухомі частини та механічні корпуси, які використовуються для переміщення модуля.

Ми рекомендуємо очищати частини даху 3 рази на рік і змащувати силіконовою олією. Важливо очищати дах по всій його поверхні, а також видаляти домішки із руліжних доріжок (колії). Ідеально для очищення підійде вода. Для очищення павільйону, ніколи не використовуйте предмети, які можуть пошкодити поверхню покриття (щітки, мітли, металеві мочалки і т. п.).

22. Які ще, окрім класичних, є види павільйонів для басейнів?

Ми пропонуємо можливість виготовити павільйон нестандартної форми. При виготовленні нетипового укриття враховуються всі побажання клієнта.

23. Як підготувати павільйон до зими?

Павільйон для басейну не вимагає спеціальної підготовки до зими. Необхідно всього лише забезпечити регулярне прибирання снігу із секцій павільйону, закрити двері та зафіксувати модулі.

24. Чи потрібна бетонна основа для павільйону?

Для того щоб секції павільйону легко переміщалися по напрямних рейках, павільйон повинен бути встановлений на спеціальну бетонну основу, ширина і довжина якої на 5-7 см більша розмірів павільйону.

25. Що таке полікарбонат?

Полікарбонат – це полімер (пластик) з бездоганними теплоізоляційними, вогнестійкими, оптичними та механічними властивостями. В даний час широко використовується у будівництві як матеріал покриття навісів, павільйонів, козирків, теплиць і т.д.

26. За скільки годин можна встановити павільйон?

Тривалість установки залежить від типу та розмірів павільйону.

27. Чи піддається павільйон корозії?

При виготовленні конструкції павільйону застосовується технологія анодування алюмінієвих профілів, у результаті чого павільйон стає стійким до впливу корозії.

28. Чи можуть павільйони для басейнів сприяти підвищенню температури води у басейні або тільки підтримувати наявну температуру?

Поверхня конструкції павільйонів для басейнів зроблена із органічного скла та прозорого стільникового полікарбонату. Завдяки властивостям цих матеріалів павільйони для басейнів здатні акумулювати сонячну енергію, що сприяє підвищенню температури води приблизно на 8 градусів.

29. Чи є необхідним дозвіл на будівництво накриття для автомобіля (як для гаражів)?

При спорудженні накриття для автомобіля не потрібні жодні дозволи на будівництво (як для гаражів). Ви можете встановлювати накриття у будь-якому зручному для Вас місці.

30. Що таке анодування?

Анодування – метод обробки алюмінію та алюмінієвих сплавів, у результаті якого на поверхні металу утворюються високопористі оксидні шари алюмінію. Анодування застосовується для того, щоб уникнути погіршення зовнішнього вигляду алюмінієвих виробів. У результаті анодування алюмінієві конструкції стають міцнішими та не піддаються процесам корозії.

31. На скільки павільйон для басейну може продовжити купальний сезон?

Якщо Ви встановите павільйон для басейну, то купальний сезон триватиме з квітня до вересня включно (за умови, якщо буде гарна погода і якщо басейн додатково не обігрівається).

32. З чого зроблена конструкція павільйону для басейну?

Конструкція павільйону для басейну зроблена зі спеціального алюмінієвого сплаву, міцного та стійкого матеріалу. Несуча конструкція павільйону покрита класичним срібним елоксом, порошковим фарбуванням або оброблена методом декорування Decoral.

33. Які найбільш популярні моделі павільйонів для басейнів?

Найбільш популярними та доступними моделями павільйонів для басейнів є павільйони у формі півкола. Але у той же час інші моделі павільйонів (у формі чверті кола, з прямими стінками (низькі, високі) також користуються великим попитом та популярністю.

34. Чи захищає поверхню павільйону від УФ випромінювання?

Так. Поверхня павільйону для басейну виготовляється із органічного скла та прозорого стільникового полікарбонату із захистом від УФ випромінювання.

35. Чи може навіс захистити автомобіль від сильного дощу або граду?

Завдяки міцності матеріалу, з якого зроблений навіс для автомобіля, він може захистити Ваш автомобіль від граду, сильного дощу та навіть сонячних променів, що негативно впливають на забарвлення автомобіля.

36. Що таке солярне покриття для басейнів?

Солярне покриття для басейну – це плівкове покриття з поліетилену із повітряними кульками всередині, завдяки яким покриття утримується на поверхні води.

37. Які колірні варіанти полікарбонату використовуються для павільйонів для басейнів (СПА басейнів)?

Полікарбонат для павільйонів використовується у таких колірних варіантах: прозорий, бронзовий, зелений, синій та опал.

38. Які двері встановлюються на павільйонах для басейнів?

Для павільйонів для басейнів встановлюються петлеві або розсувні двері на торцевих або бічних сторонах павільйонів. Це залежить від побажань замовника, від виду та конструкції самого павільйону.

39. Яким чином можна використовувати павільйон для басейну в період, коли басейном не користуються?

Якщо у Вас високий павільйон для басейну із достатнім простором навколо басейну, Ви з легкістю можете використовувати його як зону відпочинку, закриту терасу або зимовий сад.

40. Чи бувають різновиди розсувних павільйонів?

Так. Розсувні павільйони можуть переміщатися за допомогою напрямних рейок або на коліщатках. Розсувні павільйони на коліщатках встановлюються без напрямних рейок, що дає можливість без труднощів перемістити павільйон за межі басейну.

41. Чи можуть діти самостійно відкрити двері у павільйоні для басейну?

Павільйони для басейнів оснащені замком безпеки із дитячими запобіжниками (блокуванням) та ключами. Тому діти самостійно не зможуть відкрити двері павільйону для басейну, що забезпечує їхню безпеку.

42. Які павільйони ефективніші – стаціонарні чи розсувні?

По ефективності та функціональності стаціонарні і розсувні павільйони не відрізняються один від одного. Різниця полягає тільки у тому, що при необхідності розсувні павільйони можна перемістити за межі басейну, а стаціонарні – ні.

43. Для чого використовуються павільйони для СПА басейнів?

Павільйони для СПА басейнів захищають їх від несприятливих погодних умов, а воду від різних забруднень. Також павільйони для СПА басейнів запобігають пошкодженням обшивки гідромасажної ванни.

44. З чого виготовляються павільйони для СПА басейнів?

Павільйони для СПА басейнів виготовляються із якісного сплаву алюмінію, обробленого методом анодування. Матеріал для покриття бічних стін та даху павільйону – монолітний полікарбонат або оргскло.

45. Чи бувають переносні павільйони для СПА басейнів?

Бувають. Це моделі павільйонів для СПА басейнів, які можуть пересуватися на коліщатках.

46. Для чого використовуються навіси для автомобіля із полікарбонату?

Навіси для автомобіля, виготовлені із полікарбонату є сучасною альтернативою старих гаражів. Навіси з полікарбонату можуть захистити Ваш автомобіль від несприятливих погодних умов, і на відміну від стандартних гаражів, дуже компактні.

47. Чи бувають розсувні накриття для терас і веранд, або тільки стаціонарні?

Бувають. Система конструкції накриття із полікарбонату дозволяє без особливих зусиль розсунути секції накриття. Завдяки спеціальній системі рейок, секції накриття можуть переміщатися і по вертикальній поверхні.

48. Які це нестандартні павільйони?

Нестандартні павільйони – це павільйони для басейнів нестандартної форми, які виготовляються за індивідуальним замовленням у відповідності до побажань замовника.

49. У яких випадках встановлюються нестандартні павільйони для басейнів?

Нестандартні павільйони для басейнів встановлюються у випадках, якщо басейн нестандартної форми, великих розмірів або коли його встановлено поблизу якоїсь споруди.

50. Чи можливо встановити рейки павільйону на вертикальній поверхні?

Завдяки спеціальній системі рейок, сегменти павільйону для басейну легко можуть переміщатися навіть по вертикальній поверхні.

51. Чи можна скомбінувати кілька видів павільйонів в один?

Можна. Такий скомбінований павільйон для басейну буде вважатися павільйоном нестандартної форми. Таким чином, Ви можете накрити басейн низьким павільйоном, а зону відпочинку високою секцією, щоб збільшити простір.

52. Яка мінімальна та максимальна висота павільйонів для басейнів?

Мінімальна висота павільйонів для басейнів складає 55 см. Встановленого максимального рівня висоти павільйонів не визначено, це залежить від вимог та побажань замовника.

53. Від чого залежить ціна павільйону для басейну?

Ціни на павільйони для басейнів залежать, в першу чергу, від моделі павільйону, також враховується розмір павільйону, матеріал, з якого він виготовляється та комплектація.

54. Які колірні рішення можливі для павільйонів для басейнів?

Для павільйонів для басейнів використовуються колірні рішення відповідно з колірною шкалою RAL.

55. Які основні характеристики матеріалу полікарбонат?

Матеріал полікарбонат акумулює тепло всередині павільйону, захищає від УФ випромінювання, пожежобезпечний, стійкий до механічних пошкоджень, витримує значні вітрові навантаження, стійкий до перепадів температур (зберігаючи свої властивості) та різних погодних умов, має високу термостійкість і звукоізоляцією.

56. Чи можна перемістити розсувні павільйони повністю за межі басейну?

Так. Перемістити розсувні павільйони за межі басейну можна за допомогою подовжень напрямних рейок.

57. Чому для виготовлення павільйонів для басейнів використовується алюміній?

Алюміній та алюмінієві сплави дозволяють створити форму павільйону практично будь-якої складності. Будучи простим у використанні, алюміній ідеально підходить для створення міцних та надійних каркасів. Також алюміній не піддається корозії, тому павільйон для басейну буде зберігати первозданний вигляд.

58. Чи безпечні напрямні рейки павільйонів для басейнів?

Напрямні рейки павільйонів для басейнів мають гладку поверхню, тому по ним безпечно ходити босоніж (закінчення рейок не гострі та обладнані заглушками). Також напрямні рейки мають антиковзку поверхню, що убезпечує від випадкового падіння.

59. Чи потрібно використовувати хімічні речовини для очищення басейну при наявності павільйону?

Незважаючи на те, що павільйон для басейну запобігає потраплянню у басейн листя, трави, пилу, дощової води та інших забруднень, його необхідно очищати за допомогою хімічних речовин. Єдине, що це потрібно робити набагато рідше і витрачати менше коштів.

60. Які бувають павільйони для басейнів?

Павільйони для басейнів діляться на два основних види: стаціонарні та розсувні. Стаціонарний павільйон – це стаціонарна конструкція, що має один або кілька входів. Стаціонарний павільйон поєднує у собі функції захисного покриття для басейну та зони відпочинку. Розсувний павільйон – це телескопічна конструкція, яка складається із полікарбонатних панелей та алюмінієвого профілю. Основною характеристикою розсувних павільйонів є те, що вони з легкістю можуть трансформувати закритий басейн у відкритий. Секції розсувних павільйонів переміщаються за допомогою напрямних рейок або коліщаток.

61. Для автомобілів якого типу розроблені накриття для автомобілів?

Накриття для автомобілів розроблені для легкових автомобілів типу MPV, SUV, пікап і невеликих комерційних автомобілів, таких як Фольксваген Кадді.

62. Що необхідно враховувати при установці батутного накриття для басейну?

При установці батутного накриття для басейну необхідно враховувати розмір та форму басейну, особливості місця розміщення басейну, а також наявність додаткового обладнання, такого як сходи, водоспади, гірки і т. п.

63. Який вид полікарбонату використовується для павільйонів для СПА басейнів?

Для виготовлення покриття бічних стін та даху стаціонарної частини павільйонів для СПА басейнів використовується монолітний полікарбонат. Рухомі частини павільйону, в основному, покриті стільниковим полікарбонатом.

64. Якими властивостями володіє полікарбонат?

Полікарбонат для павільйонів характеризується такими властивостями: міцність, світлопроникність, теплоізоляція, легкість, гнучкість, вогнестійкість, довговічність, простота у використанні.

65. Які переваги використання анодованого алюмінію?

Анодований алюміній – це екологічно чистий матеріал без домішок важких металів, має легку вагу, не утримує пил та бруд на поверхні, стійкий до великих навантажень і до перепадів температур, не виділяє шкідливі гази, не утворює тріщини.

66. Чи може павільйон для басейну зіпсувати архітектурну задумку або ландшафт двору або саду?

Не може, ні в якому разі. Ви можете підібрати павільйон для басейну відповідний для Вашого ландшафту за формою і за кольоровою гамою. Також Ви можете підібрати павільйон мінімальної висоти, що не буде привертати до себе особливої ​​уваги, і таким чином відмінно впишеться в дизайн Вашого двору або саду.

67. Чому сприяє захисне покриття павільйону від УФ випромінювання?

У першу чергу захисне покриття захищає Вас і Ваших дітей від сонячних опіків. По-друге, захист від ультрафіолетових променів запобігає пожовтінню та зниженню міцності матеріалу, що дозволяє продовжити термін експлуатації павільйону для басейну.

68. Яка середня ширина павільйонів для басейнів?

Ширина павільйона для басейну не має певного значення. Павільйони для басейнів виготовляються шириною приблизно від 2 до 9 м.

69. Чи можливо використовувати басейн круглий рік за наявності павільйону?

Можливо. Якщо Ви маєте додаткове обладнання для обігріву води у басейні або для обігріву павільйону, щоб підтримувати необхідну температуру всередині павільйону, Ви спокійно можете користуватися басейном і насолоджуватися відпочинком у будь-який час року.

70. Яким способом повинен бути підготовлений ​​майданчик для встановлення павільйону для басейну?

По-перше, поверхня повинна бути рівною та міцною. Хорошим варіантом є установка спеціального фундаменту або викладення прилеглої території плиткою.

71. Від чого залежить ширина доріжки напрямних рейок?

Ширина доріжки напрямних рейок залежить від конструкції. Для кожної секції прокладаються окремі рейки. Чим довший павільйон, тим із більшої кількості секцій він складається і тим ширша доріжка напрямних рейок.

72. Які бувають способи обробки павільйонів для басейнів?

Існують такі способи обробки павільйонів для басейнів: порошкове фарбування, обробка поверхні DECORAL, обробка поверхні елоксом.

73. На скільки складний догляд за павільйоном для басейну?

Догляд за павільйоном для басейну простий та не вимагає великих зусиль, оскільки спеціальне покриття полікарбонату запобігає утворенню плям і розводів від бризків.

74. Які основні функції павільйону для басейну?

Павільйони для басейнів виконують наступні функції: захисна; практична; економічна (економія енергії та коштів на очищення басейну); естетична.

75. Який рівень світлопроникності має полікарбонат?

Полікарбонат володіє досить високим рівнем світлопроникності, приблизно 82%.

76. Які найбільш поширені форми павільйонів для басейнів?

Найбільш поширеними формами павільйонів для басейнів є циліндричні, напівциліндричні, трапецієподібні, з дуговими або прямокутними елементами.

77. Які бувають види конструкцій павільйонів?

Низькі павільйони не привертають до себе особливої ​​уваги, не виділяються на тлі інших будівель двору, лаконічно вписуються у ландшафт.

Середні павільйони – це універсальні павільйони, які не закривають собою ландшафт двору або саду. Висота павільйону дозволяє вільно плавати у закритому басейні.

Високі павільйони створюють просторе приміщення для зони відпочинку, дозволяють вільно переміщатися по периметру басейну.

Комбіновані павільйони забезпечують достатній простір для відпочинку з одного боку і накриття решти частини басейну нижчої висоти. Павільйони для СПА басейнів підходять для будь-якого типу гідромасажних басейнів, можливий підбір павільйону для конкретної моделі СПА басейну.

78. Чи можливо встановити кватирки або невеликі вікна на павільйоні для басейну?

Можливо. Вікна або кватирки в основному встановлюються на павільйонах для басейну стаціонарного типу, оскільки у цих павільйонів, на відміну від розсувних, немає можливості відкрити басейн для потрапляння свіжого повітря і сонячних променів.

79. Які елементи ущільнювачів використовуються при установці павільйону?

При установці павільйону використовуються ущільнювальні щітки у профілі з алюмінію, міжсегментного ущільнення із термопласту, ущільнювальна гума для полікарбонату.

80. Які основні вигоди покупки павільйону для басейну?

По-перше, Ви забезпечуєте безпеку Ваших дітей та домашніх тварин від падіння у воду, значне зниження витрат на обігрів води у басейні і на придбання дезінфікуючих засобів для очищення води у басейні.

81. Чим характеризується обробка поверхні павільйонів для басейнів DECORAL?

Це спосіб обробки поверхні профілів і арочних сегментів павільйону. Ця технологія дозволяє з максимальною точністю імітувати структуру дерева, створювати абстрактні пластичні візерунки. Оздоблення поверхні DECORAL проводиться шляхом нанесення спеціальної порошкової бази із подальшими аплікаціями візерунка.

82. Які існують накриття для басейнів, крім павільйонів?

Крім павільйонів для басейнів існують більш спрощені види накриттів для басейнів: солярне накриття для басейну (плівкове покриття, яке прискорює нагрів води, абсорбуючи сонячне світло протягом дня, стійке до впливу УФ променів), батутне накриття (захисне накриття із легкої надміцної поліпропіленової ситотканини), автоматичне ролетне накриття (використовується у якості захисного і теплоізолюючого накриття для басейну).

83. Які основні переваги розсувних павільйонів для басейнів?

Розсувні павільйони для басейнів мають більше переваг у порівнянні зі стаціонарними павільйонами. Розсувні конструкції павільйонів для басейнів дозволяють максимально використовувати простір навколо басейну, і у залежності від погодних умов відкривати або закривати басейн. Завдяки переміщенню секцій павільйону, Ви можете зробити Ваш басейн закритим, напіввідкритим або повністю перемістити павільйон за межі басейну.

84.Чи можна рухати секції павільйону у двох напрямках?

Так. Секції павільйону можуть розсуватися вліво або вправо незалежно одна від одної.

85. Які характеристики басейну впливають на правильність установки павільйону для басейну?

Основними характеристиками, які мають значення при установці павільйону, є: форма і розмір басейну, розташування басейну, наявність додаткового обладнання, конструкція басейну (стаціонарний або збірно-розбірний).

86. Чи бувають павільйони для басейнів із дистанційним керуванням?

Бувають. В основному дистанційне керування застосовується для павільйонів великих розмірів, що вимагає докладання зусиль, щоб їх відкрити. Сучасні технології дозволяють встановити дистанційне керування без підключення до електромережі, вони працюють від акумулятора.

87. Чи може сам замовник встановити павільйон для басейну?

Завдяки сучасним конструкціям павільйонів для басейнів замовник може їх встановити власноруч за інструкцією. Але якщо Ви вирішили купити павільйон, то краще довірити його установку професіоналам, які гарантують якісний, швидкий та професійний монтаж будь-якої моделі (від найпростішої до найскладнішої).

88. З якого матеріалу зроблено батутне покриття для басейнів?

Батутні покриття для басейнів виготовляються із легкої надміцної поліпропіленової ситотканини.

89. Яке навантаження може витримати батутне накриття для басейнів?

Батутне накриття для басейнів витримує навантаження понад 350 кг/см, іншими словами сумарна вага складає більше трьох тонн.

90. Для яких басейнів застосовується батутне накриття?

Батутне накриття для басейнів застосовується в основному для каркасних, надувних і наземних басейнів.

1. Які бувають форсунки?

Форсунки – дуже важлива складова гідромасажного басейну. Без них гідромасажний басейн не несе майже ніякої користі, і, простіше кажучи, стає просто басейном.

При виборі форсунок, зверніть увагу, що вони можуть працювати в трьох напрямках:

 • Випускати струмені води (гідромасаж);
 • Струмені повітря (аеромасаж);
 • Струмені води та повітря (комбінований масаж).

2. Який термін служби СПА басейну?

Термін служби СПА басейну – вельми невизначене за часом поняття, оскільки на нього впливає ряд факторів. До них відносяться наступні: якість збірки, установки, догляд, тривалість і час експлуатації. У середньому термін експлуатації СПА басейну варіює в межах 10 років.

3. Чи важко обслуговувати мобільні СПА басейни?

Обслуговувати мобільні СПА басейни зовсім не важко, оскільки вони автоматизовані. Система сама забезпечує фільтрацію та знезараження води. Заміну води потрібно здійснювати раз на 2-3 місяці разом із заміною фільтра.

4. Чи можна використовувати мило і шампунь в джакузі СПА?

Можна, але тільки тоді, коли функція гідромасажу відключена. В іншому випадку, такі дії можуть призвести до засмічення форсунок і поломки гідромасажного басейну.

5. Чи може СПА басейн вдарити струмом?

Ні, ні в якому разі. Система гідромажного басейну продумана таким чином, що у разі різких перепадів електричного струму система відключається автоматично. З подальшим автоматичним включенням, після його стабілізації.

6. Чи можна встановлювати басейн з гідромасажем на вулиці?

Басейн з гідромасажем, по суті, повинен встановлюватися саме на вулиці.

7. Чим можна накрити гідромасажні басейни на вулиці?

Якщо Ваш гідромасажний басейн розміщений на вулиці, де весь час пил, мошкара і листя, то бажано купити павільйон. Павільйони не тільки підтримають чистоту і збережуть температуру води більш тривалий час, але і продовжать купальний сезон.

Ви зможете поніжитися в басейні з гідромасажем і в дощову погоду. Також Ви можете використовувати кришку для басейну СПА. Вона більш компактна, але не така практична, як павільйон. Її основною перевагою є те, що Ви зможете накрити нею басейн з гідромасажем і в приміщенні.

8. Скільки часу можна проводити в гідромасажному басейні?

Пам’ятайте, що час купання в гідромасажному басейні потрібно збільшувати поступово. Починати прийом потрібно з 10-15 хвилин. Не зловживайте даною процедурою, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.

9. З якого віку можна купати дітей в басейні з гідромасажем?

Хоча гідромасаж корисний, але все ж не варто проводити таку процедуру для зовсім маленької дитини. Звичайно, все залежить від напору струменя форсунки і його типу. Не рекомендується допускати прямого впливу струменя на тіло дитини. Також прослідкуйте, як малюк реагує на саму процедуру. Якщо він стає активним і рухливим, то купання проводьте за кілька годин до сну, якщо ж він відразу стає сонним – то десь за півгодини або годину.

10. Болі в спині – чи допомагає гідромасаж?

Гідромасаж допомагає при будь-яких болях в спині, оскільки розслабляє, сприяє зняттю набряків. Гідромасажні форсунки можуть змінювати свій напрямок, Ви самі можете вибрати в якій зоні здійснювати гідромасаж, регулювати його інтенсивність і тривалість.

11. Чи буде працювати гідромасажний басейн при слабкому напорі води?

Буде. Більшість гідромасажних басейнів працюють автономно, без прямого підключення до водопроводу. Система гідромасажного басейну влаштована таким чином, що вода з нього проходить цикл зливу і очищення, після чого чистою повертається в чашу. І Ви можете далі насолоджуватися купанням.

12. Скільки коштує павільйон для СПА басейну?

Однозначної ціни на павільйони для гідромасажного басейну немає. Все залежить від:

 • фірми-виробника,
 • матеріалу,
 • покриття і ряду інших характеристик.

13. Гідромасажні басейни – яку фірму-виробника вибрати?

Проаналізувавши ряд виробників гідромасажних басейнів, можемо запропонувати Вашій увазі чотири компанії зі світовим ім’ям: 4SeasonsSpa, Softub, Brilix, Jacuzzi. Їхня продукція найбільш відповідає принципу «ціна-якість».

14. Яким чином відбувається злив води в спа басейні?

У кожному басейні з гідромасажем повинна бути встановлена ​​система зливу.

15. При яких захворюваннях не можна застосовувати гідромасаж?

 • Гострі інфекції.
 • Лихоманка.
 • Захворювання у стадії загострення.
 • Шкірні інфекції.
 • Тромбофлебіти.
 • Мочекам’яна хвороба.
 • Гіпертонічна хвороба III ступеня.
 • Ішемічна хвороба II-III ступеня.
 • Інфаркт міокарда.
 • Онкологічні захворювання.

16. Для чого використовують озонатор?

Озонатор застосовують для безпечної та швидкої дезінфекції води в гідромасажній ванні.

17. Скільки літрів води потрібно для СПА басейну?

Все залежить від моделі гідромасажного басейну, але в середньому від 500 до 9600 л.

18. Чи потрібно підключати СПА басейн до водопроводу?

СПА басейни мають власну систему водопостачання та фільтрації. Але слід пам’ятати, що 3 – 4 рази на рік вони вимагають повної заміни води. Для цього потрібно під’єднати садовий шланг до вхідного отвору і повернути вентиль.

19. За яким принципом працює гідромасажний басейн?

Насос – один з головних компонентів гідромасажного басейну СПА. Саме герметизований насос, який виготовляється зі спеціальних матеріалів, забезпечує подачу води і повітря через форсунки, які розмішені по периметру всієї чаші.

Контроль рівня води реалізується за допомогою спеціального датчика, який також стежить за тим, чи включений насос і не допускає його перегрівання. Спеціальні важелі або пульт управління контролюють подачу води.

20. Які бувають гідромасажні басейни за кольором?

Кольорова гама для гідромасажних басейнів дуже різноманітна. Більшість покупців вибирають зовнішню обшивку під колір дерева, а саму чашу сталевого, білого, синього або зеленого кольору.

21. Чи можна купати дітей в басейні з гідромасажем?

Можна, навіть корисно. Головне, не перестаратися з тривалістю процедури. Пам’ятайте, що гідромасажний басейн СПА застосовується не тільки для розваги, а й для лікування.

22. Що таке озонатор?

Озонатор – невеликий електричний прилад, який працює за принципом вироблення у воді озону – молекул кисню активної дії для її дезінфекції.

23. Як підтримувати чистоту води в джакузі СПА?

Підтримувати воду чистою в гідромасажному басейні досить просто, оскільки в басейні СПА є система фільтрації з поверхневим скімером. Також Ви можете використовувати спеціальну кришку або павільйон для СПА басейну, які захистять від бруду, сухого листя і мошкари.

24. Які існують критерії вибору ванни джакузі?

Ви можете вибрати СПА ванну, користуючись нижче вказаною класифікацією: Залежно від матеріалу виготовлення:

 • Чавунні SPA ванни.
 • Сталеві СПА ванни.
 • Акрилові гідромасажні басейни.

Залежно від типу форсунок гідромасажні ванни:

 • SPA тільки з гідромасажними форсунками.
 • Комбіновані SPA (гідромасажні та аеромасажні форсунки).

Залежно від форми SPA ванни розрізняють:

 • Круглі ванни джакузі.
 • Квадратні.
 • Прямокутні.
 • Кутові (рівносторонні і різнобічні).
 • Асиметричні.

Залежно від впливу на тіло людини:

 • Загального масажу тіла.
 • Окремих ділянок тіла.

Класифікація гідромасажних ванн за призначенням:

 • Лікувальні ванни SPA.
 • Джакузі для відпочинку.

Класифікація гідромасажних ванн по вміщенню:

 • СПА ванни для 1 людини.
 • Гідромасажні ванни для двох.
 • Гідромасажні басейни з місткістю до 7 чоловік.

Залежно від місця розміщення:

 • На свіжому повітрі.
 • В приміщенні.

Залежно від способу управління:

 • Дистанційне керування.
 • Сенсорне керування.

Залежно від типу конструкції:

 • Звичайні джакузі.
 • Комбіновані SPA ванни (гідромасажна ванна + душова кабіна).

25. Який спосіб управління джакузі краще: дистанційний або сенсорний?

Однозначної відповіді на це запитання немає. Кожен спосіб практичний по-своєму.

Дистанційне керування відрізняється від сенсорного дизайном, технічними параметрами і тим, що Ви з відстані можете керувати роботою басейну з гідромасажем.

Сенсорне управління більш складне з погляду технічних розробок, але для простого користувача це особливого значення не має.

26. Чи можна використовувати в СПА спеціальну сіль для купання?

Не рекомендовано, особливо якщо включений режим гідромасажу. Сіль може потрапити у форсунки і призвести до поломки, або подряпати поверхню чаші.

27. З якого матеріалу виготовляють форсунки?

Гідромасажні форсунки зазвичай виготовляють з пластику або металу. Ні пластик, ні метал не мають особливих переваг, в порівнянні один з одним. Вони приблизно однаково працюють, вся різниця тільки в естетичному смаку власника гідромасажного басейну.

28. Як часто потрібно перевіряти якість води в гідромасажному басейні?

Для того щоб Ви були впевненими в якості води, здійснюйте процедуру приблизно 1 раз на тиждень.

29. Яка користь від ароматерапії?

Ароматерапія в гідромасажному басейні застосовується для подолання таких проблем:

 • Безсоння.
 • Вірусні та бактеріальні захворювання.
 • Неврози.
 • Депресії.
 • Проблеми з кровообігом.
 • Хвороби серця.
 • Захворювання шкірного покриву.

30. Чи може нашкодити ароматерапія?

Може, в наступних випадках:

 • Вагітність.
 • Астма.
 • Алергії на окремі компоненти.
 • остра серцево-судинна недостатність з порушенням ритму серця.

31. При яких хворобах застосовують гідромасаж?

 • Синдром хронічної втоми.
 • Захворювання опорно-рухового апарату.
 • Захворювання периферичного відділу нервової системи.
 • Порушення обміну речовин (ожиріння).
 • Порушення сну, безсоння.
 • Целюліт.
 • Слабкість м’язів, в’яла шкіра.
 • Відновлення після пластичної хірургії.
 • Набряки внаслідок порушення лімфотоку і венозного застою, відчуття «втомлених» ніг.
 • Набряки після травми.
 • Порушення трофіки за рахунок поганої мікроциркуляції.
 • Дисфункція кишечника.
 • Клімактеричний період.
 • Для загальної детоксикації організму.
 • Для поліпшення трофіки та відновлення еластичності шкіри.
 • Для відновлення контурів тіла.
 • Для попередження порушень мікроциркуляції і підтримки адекватної вікової циркуляції.

32. Скільки електроенергії потрібно для СПА басейну?

В середньому, гідромасажний басейн має споживану потужність 3,5-5,5 кВт.

33. Як підтримати температуру води в джакузі СПА?

Гідромасажні басейни мають комп’ютерну систему, яка відстежує зміни в температурному режимі води і підтримує його. Підтримка здійснюється за допомогою допоміжного термостата, постійно працюючої циркуляційної системи і вбудованого нагрівача, який максимально використовує ефективність нагрівального елемента, допомагає тримати температуру води на постійному рівні. Вам потрібно лише встановити потрібну температуру на електронній контрольній панелі.

34. Які особливості форсунок?

У СПА басейнах, залежно від моделі, встановлено різну кількість багаторівневих форсунок. У деяких з них регулюється кут потоку води. Все це робить масаж в басейні СПА не тільки приємним, але і оздоровчим!

35. З якого матеріалу виготовляють гідромасажні басейни?

Зазвичай гідромасажні ванни виготовляють з чавуну, сталі або акрилу.

36. Який режим гідромасажу найбільш підходить дітям?

Для маленьких дітей найкраще підходить режим аеромасажу. Тобто, масажу за допомогою повітря, а не води. Він безпечний і приємний, а також цікавий для підростаючого малюка.

37. Які додаткові аксесуари можна придбати для гідромасажного басейну?

Кожен гідромасажний басейн, залежно від моделі, має свою стандартну комплектацію. Саме тому для уточнення цього питання потрібно звертатися безпосередньо до менеджерів. Можемо назвати деякі з аксесуарів: підводне освітлення, озонатор, кришка, сходи, аудіо система, павільйон та інші.

38. Чи бувають павільйони для СПА з дистанційним керуванням?

Так, бувають. Дистанційне керування дуже поширене явище, адже так набагато зручніше.

39. Павільйони для СПА – яку фірму вибрати?

Ознайомившись з рядом виробників, що виготовляють павільйони, можемо запропонувати Вашій увазі павільйони для СПА басейнів від «Албіон Гроуп». Наша компанія пропонує широкий вибір павільйонів, як для простих басейнів, так і для басейнів з гідромасажем.

40. Для чого потрібні гідромасажні басейни (підводний масаж)?

Купання в гідромасажному басейні СПА – швидкий спосіб схуднення і формування фігури шляхом зменшення жирових відкладень і целюліту, відновлення правильного водного балансу в тканинах.

Служить для стимуляції розщеплення жирів і підвищення тонусу шкіри і м’язів. Гідромасаж покращує структуру і колір шкіри, збільшує надходження в неї поживних речовин, насичує клітини шкіри киснем, виводить з організму шлаки і токсини, активізує захисні сили організму. Підводний масаж видаляє мертві клітини шкіри, шліфуючи її, робить шкіру м’якою, еластичною і молодою.

У теплій воді настає розслаблення тканин, що зводить до мінімуму м’язову напругу під час сеансу масажу і підвищує його ефективність. Підводний масаж знижує рефлекторну збудливість, зменшує схильність до спазмів, дає заспокійливий ефект.

Гідромасаж підсилює кровопостачання шкірних покривів і гемодинаміку в цілому, підвищує діурез і обмін речовин, активізує трофічні функції, сприяє швидкому розсмоктуванню крововиливів і набряклою рідини в тканинах. Водний масаж прискорює процеси відновлення рухових функцій, збільшує рухливість в суглобах кінцівок і хребта. Розм’якшуються і стають більш рухливими рубці і спайки, поліпшується моторика шлунково-кишкового тракту. Активізується робота венозної і лімфатичної циркуляції.

Гідромасаж зміцнює стінки судин, відновлюючи їх еластичність, стимулює реабсорбцію зайвої рідини і дренує її по напрямках до природних фільтрів. Ефективно віддаляється застій, стабілізується обмін речовин. Підводний масаж покращує загальний стан організму, підвищує настрій. З’являється відчуття м’якості, свіжості і бадьорості.

41. Які особливості проведення ароматерапії?

Ароматерапія повинна проводитися з урахуванням таких особливостей:

 • Вибір якісної аромаолії, бажано в аптеці.
 • Дотримання дозування..
 • Аромаолія вибирається індивідуально.
 • Уникайте безпосереднього контакту аромаолії зі шкірою..
 • Олію, перед використанням, потрібно розчинити в невеликій кількості молока, кефіру або вершків.
 • Дотримуйтеся правил зберігання продукції.
 • Ароматерапія, для початку, повинна тривати не довше 15 хвилин.
 • Температура води 36-37 градусів.

42. Що таке хромотерапія?

Хромотерапія – метод лікування різних захворювань тіла і психіки за допомогою кольору. Ще знаменитий перський філософ і лікар Авіценна вважав, що колір має величезне значення при лікуванні пацієнта, і описав принципи хромотерапії в «Каноні лікарської науки».

43. Що краще: кришка або павільйон для басейну з гідромасажем?

Однозначно, що павільйон для гідромасажного басейну. Хоча він має великі розміри, але з його допомогою Ви не тільки зможете підтримувати чистоту води в СПА більш тривалий час, заощаджуючи при цьому кошти на очищення і обігрів, але й зможете насолоджуватися купанням в СПА під відкритим небом у будь-яку погоду.

44. Які неприємності від гідромасажного басейну в будинку?

По-перше, гідромасажний басейн складно занести в приміщення. Дверний просунув не розрахований на проходження гідромасажного басейну для 5-7 чоловік.

По-друге, якщо відбудеться поломка системи зливу, Ви ризикуєте затопити приміщення.

По-третє, Ви можете помістити гідромасажний басейн тільки в приміщенні приватного будинку. Багатоповерхові житлові будинки не розраховані на таке навантаження.

45. Як правильно доглядати за акрилом?

Акриловий гідромасажний басейн відрізняється легкістю і економічністю (у плані часу і грошей на очищення басейну СПА). Особливих вимог до проведення очищення немає. Для підтримки чистоти в СПА басейні досить ополоснути його теплою водою. Також можна використовувати чистячі засоби (для посуду або просте господарське мило).

Пам’ятайте, що миючі засоби у жодному разі не повинні містити спирт, ацетон і т.д. Якщо ваш гідромасажний басейн, якимось чином, подряпався і пошкодження незначне, то Ви з легкістю можете самостійно виправити дану ситуацію.

За допомогою шматочка наждачного паперу і полірувальної пасти обробіть пошкоджене місце. Такі засоби доступні в плані ціни, і знайти їх не є проблемою.

46. Хромотерапія – які особливості підбору кольору?

Кожен колір має свої особливості впливу на стан організму людини.

Кольори поділяються на розслаблюючі (блакитний, зелений) і тонізуючі (червоний, жовтий).

Червоний – стимулює нервову систему, покращує кровообіг, корисний при анемії і гіпотонії.

Помаранчевий – тонізує, заряджає енергією, покращує травлення.

Жовтий – позитивно впливає на нервову і травну системи, допомагає сконцентруватися, стимулює мозкову діяльність.

Зелений – заспокоює, розслаблює, покращує зір. Голубий – заспокоює, знижує кров’яний тиск, допомагає при безсонні.

Синій – володіє протизапальними властивостями, допомагає при ревматизмі.

Фіолетовий – сприятливо впливає на психічний стан, серце і легені, стимулює творче мислення.

Приймаючи гідромасажну ванну, врахуйте дані якості кожного кольору для досягнення бажаного результату. Пам’ятайте, зловживати хромотерапією не варто, оскільки надлишок неправильно підібраного кольору може негативно вплинути на Ваш стан.

47. А гідромасаж діє відразу на весь організм або на окремі зони?

Все залежить від напрямку форсунок. У більшості басейнів з гідромасажем Ви можете самостійно направляти струмені.

48. Де краще помістити гідромасажний басейн – будинок чи вулиця?

Гідромасажні басейни досить громіздкі, тому на вулиці буде зручніше. Але, в той же час, у приміщенні Вам не потрібно буде витрачати так багато коштів на чищення і підтримку температури води в СПА басейні.

49. Чи можна зробити павільйон для СПА з дерева?

Можна, але практичніше буде купити павільйон для гідромасажної ванни, зроблений з алюмінієвих профілів з обробкою під дерево. Таким чином Ви значно заощадите витрати, оскільки дерево потрібно обробляти спеціальними дорогими засобами.

Тим більше що конструкція з дерева не настільки практична, як алюмінієва, адже вітер, дощ негативно впливають на павільйон.

50. Яким чином можна підтримувати чистоту води СПА джакузі?

Воду в басейні з гідромасажем можна підтримувати чистою основними 4 способами: за допомогою фільтраційної установки, спеціальної хімії, кришки для басейну з гідромасажем і павільйону для СПА.

Кожен з представлених способів доповнює попередній. Зазвичай воду просто проганяють через систему, де вона очищається. Раз на кілька місяців бажано проводити обробку хімією (таким чином, Ви прочистите і саму систему).

Кришку використовують зазвичай в приміщенні, щоб вода довше залишалася чистою і теплою. А павільйон – практичний і економічніший при використанні СПА басейну на вулиці.

51. Які це комбіновані форсунки?

Комбіновані форсунки – це форсунки, які можуть випускати як повітряно-бульбашкові, так і повітряно-водяні струмені.

52. Що таке павільйон для СПА?

Павільйон для СПА – спеціальна конструкція, яка служить накриттям для гідромасажної ванни, захищаючи її від негативного впливу деяких факторів зовнішнього середовища: вітер, бруд, дощ, а також для підтримки температури в СПА ванні на одному рівні більш тривалий час.

53. Чи можна самостійно встановити гідромасажні басейни?

Можна, але не рекомендується. Справа в тому, що при самостійному підключенні не всі фірми оформляють гарантію, що обернеться для Вас додатковою неприємністю у разі будь-якої поломки. Також фахівці, на відміну від любителів, виконають всі роботи з монтажу на вищому рівні і в найкоротші терміни.

54. Гідромасажний басейн в будинку – чи можливо реалізувати?

Ви спокійно можете розмістити СПА басейн в приміщенні приватного будинку, але для цього потрібно достатньо простору, адже басейн з гідромасажем має значні розміри і вагу.

55. Як збільшити ефективність впливу гідромасажу?

Частіше змінюйте потужність напору струменів. Приймайте гідромасажний басейн різних температур. Використовуйте аромаолію і хромотерапію.

56. З чого виготовляють павільйон для СПА басейну?

Конструкція павільйону для СПА виготовляється з високоякісного анодованого алюмінію. Для покриття використовують полікарбонат.

57. Що таке форсунки?

Форсунки – спеціальні пристрої для гідромасажного басейну, через які виходять бульбашки повітря або води, тим самим здійснюючи масаж тіла.

58. Чи можна переміщувати павільйон для СПА?

Так, для цього до павільйону прикріплюють коліщатка.

59. Чи до всіх гідромасажних басейнів можна підібрати павільйон?

Павільйон можна підібрати до будь-якого гідромасажного басейну.

60. Чи можуть діти самостійно відкрити павільйон для СПА?

Можуть. Для того щоб оберегти своїх улюблених дітей від доступу до ванни з гідромасажем без Вашого нагляду бажано придбати павільйон для СПА ванни зі спеціальними замками.

61. Чи потрібно використовувати хімічні реагенти для очищення та підтримання чистоти води в СПА басейні?

Як і плавальний басейн, будь-який СПА басейн потребує застосування хімічних реагентів для підтримки в чистому і збалансованому вигляді води. Застосовуються спеціальні реагенти саме для СПА басейнів, оскільки реагенти для плавальних басейнів не можна використовувати. Кожний надійний і зарекомендований виробник має свою фірмову серію реагентів.

62. Як контролювати температуру води в СПА?

Сучасні СПА басейни мають спеціальну систему контролю температури води з точністю до 1 градуса. Якщо у Вас є маленькі діти, то вибирайте СПА з системою, в якій передбачено блокування клавіш панелі управління, а також виведення даних на дисплей.

63. Чи можна встановити гідромасажний басейн в підлогу або подіум, щоб не заходити в нього по сходах?

Гідромасажний басейн можна встановити на рівні підлоги, але для цього потрібно або побудувати подіум, або мати міжповерхове перекриття для вільного доступу до обладнання.

64. Що таке аеромасаж?

У гідромасажних басейнах для масажу використовується не тільки вода, а й повітря. Спеціальна аеромасажна система виштовхує повітря через спеціальні форсунки.

Так як повітря подається з нагрітого простору під чашею, Ваш масаж завжди буде теплий і комфортний, навіть у зимові морози. Аеромасаж більш м’яко впливає на тіло ніж гідромасаж, тому він більше підходить і дуже сподобається Вашим дітям.

65. Яка обшивка (обрамлення) гідромасажного басейну краще: з дерева або пластика?

Для обшивки корпусу з дерева використовують деревину канадського кедра, яка стійка до вологи, перепадів температур, а також завдяки ефірним смолам не боїться комах.

При обробці деревина обробляється спеціальним захисним просоченням, яка оберігає від вологи і УФ променів. Гідромасажний басейн з такою обшивкою коштує трохи дорожче в порівнянні з аналогічним з пластику.

66. Чи важлива потужність насоса в гідромасажному басейні?

Потужність насоса без якісної прокладки труб, сучасних форсунок і контролю напору води не має великого значення. Іноді менш потужні насоси, але з якісним обладнанням забезпечують такий самий напір води в форсунках як і більш потужні насоси.

67. Яка кількість форсунок вважається оптимальною для гідромасажного басейну?

Насправді кількість форсунок ніяк не впливає на якість гідромасажу. Ефект досягається завдяки їхньому правильному розміщенню, а також функції і можливості їх регулювання.

68. Де знаходяться всі електричні компоненти гідромасажного басейну?

Всі електричні компоненти гідромасажного басейну в основному знаходяться всередині корпусу по всьому периметру або в спеціальному технологічному відсіку під чашею. Але є деякі моделі СПА басейнів, електричні компоненти яких знаходяться в спеціальному блоці циркуляції і нагріву води.

69. Що робити якщо виникнуть неполадки з гідромасажним басейном?

Якщо виникли якісь неполадки з роботою, зверніться в сервісний центр або зв’яжіться з Вашим дилером.

70. Як спростити вхід в гідромасажний басейн?

Для легкого входу і виходу з гідромасажного басейну використовують такі аксесуари, як поручень і сходинки.

71. Чим чистити чашу СПА басейну?

Акрилові чаші досить стійкі до впливу хімічного чищення при помірному навантаженні і невисокій температурі, що набагато полегшує процес.

72. Як користуватися аудіо системою?

Приведіть у дію колонки СПА басейну: просто надавіть на них, щоб звільнити їх від засувки і потім відпустіть їх. Не сідайте на колонки! Щоб помістити колонки назад, просто знову надавіть на них до тих пір, поки Ви не відчуєте незначне клацання, потім відпустіть.

Механізм налаштування знаходиться за перегородкою з передньої сторони корпусу. Підніміть кришку, включіть стерео, що має захист від води і звуковідтворювальний пристрій. Кришка автоматично стане на місце.

73. Про що варто подумати перед покупкою гідромасажного басейну?

Перед покупкою випробуйте гідромасажний басейн. Приміряйте на себе сидіння і лежак, переконайтеся, що вони забезпечують достатню підтримку попереку та спини, чи не тиснуть форсунки на хребет. Після відкиньте голову на підголівник. Вам зручно? Тоді й сеанс гідромасажу принесе тільки користь.

74. Чи потрібна спеціальна підводка води до гідромасажні басейни?

Спеціального підключення не потрібно. Гідромасажний басейн можна наповнити із простого садового шланга, а злити – через спеціальний отвір.

75. Скільки часу займає нагрівання води в СПА?

Вода в спа басейні нагрівається приблизно на 1 градус за годину. Наприклад, якщо температура води, що заливається 15 градусів, то для нагрівання до 37 потрібно приблизно 23 години. Щоб уникнути втрат тепла при нагріванні, СПА басейн повинен бути обов’язково закритий кришкою.

76. Які технічні вимоги до установки гідромасажного басейну?

До установки гідромасажних басейнів, як і до будь-яких інших будівельних споруджень, виставляються наступні вимоги:

 • Ідеально рівну ділянку необхідної поверхні з урахуванням навантаження на поверхню;
 • Чи не встановлювати поблизу нагрівальних приладів, а також теплих підлог;
 • Потрібно забезпечити вентиляцію і дренажний злив води;
 • Певні вимоги пред’являються до підключення до електроенергії;
 • Підключення електроустаткування повинно виконуватися фахівцем.
 • Більш детально про установку гідромасажного басейну читайте в одній з наших статей.

77. Як швидко злити воду з гідромасажного басейну?

Для швидкого зливу води з гідромасажного басейну скористайтеся занурювальним насосом.

78. Чим чистити корпус (обшивку) гідромасажного басейну?

Досить використовувати мильний розчин і воду для видалення залишків.

79. Як користуватися аромотерапією?

Вийміть картридж ароматичних гранул з пластикового чохла. Обкрутіть ковпачок ароматичного інжекторного вентиля і вставте картридж з гранулами. Поставте на місце ковпачок і закрутіть. (Включення вентилятора активує аромотерапію за допомогою повітряних інжекторів.)

80. Чи можна замінити форсунки?

Так. Велику частину форсун роблять замінними. В основному їх виготовляють для замовної продукції.

81. З якого матеріалу виготовляють обшивку (обрамлення) для гідромасажного басейну СПА?

Обшивка (обрамлення) СПА басейну – це зовнішня частина СПА, яка завжди на виду і виконує захисну функцію. Таким чином обшивка повинна мати не тільки естетичний вигляд, але і бути міцною та довговічною.

Для виготовлення обшивки для СПА басейну застосовують наступні матеріали:

 • сосна;
 • кедр;
 • пластик;
 • фіброцемент;
 • фіберглас;
 • алюміній.

82. Для чого потрібна піноізоляція чаші СПА басейну?

Піноізоляція чаші СПА басейну поліуретановою піною значно скорочує втрати тепла і тим самим скорочує витрати на електроенергію.

83. Для чого потрібні регульовані форсунки?

Можливість регулювати форсунки пов’язана з користю від гідротерапії. За допомогою регульованих форсунок Ви забезпечуєте правильний баланс води, повітря і сили напору.

84. Чи можна встановити гідромасажний басейн в квартирі?

Можна. Але перед тим як це зробити, переконайтеся в тому, чи пройде СПА басейн у двері, чи досить міцні в будинку перекриття, і чи добре працює вентиляція.

85. Скільки коштує повний комплект гідромасажного обладнання?

Ціни на СПА басейни дуже відрізняються, що в першу чергу залежить від виробника і вартості матеріалів. Також вартість СПА відображають технічні характеристики та якість виготовлення.

86. Чи можна користуватися гідромасажним басейном цілий рік?

Завдяки багатошаровій теплоізоляції всього обсягу вода в басейні прекрасно зберігає температуру. Якщо Ваш гідромасажний басейн знаходиться на відкритому повітрі, то накривши його павільйоном для СПА басейнів, Ви зможете використовувати його цілий рік за будь-якої погоди, і при цьому не оплачувати чималі рахунки за електроенергію.

87. Що таке гідротерапія в СПА?

Гідротерапія – це зовнішнє застосування води з лікувальною і профілактичною метою. Гідротерапія широко застосовується в медицині з оздоровчою метою. Гідротерапія в гідромасажному басейні – це спеціальна система, що подає під напором воду через форсунки, які забезпечують м’який і оздоровчий масаж усього тіла.

88. Чи потрібно чистити фільтри для СПА басейну?

Для запобігання забруднення фільтра та його виходу з ладу, необхідно раз на тиждень промивати фільтр водою. Це дозволить не міняти воду в СПА кілька місяців.

89. Як налаштовувати форсунки?

Поверніть форсунки проти годинникової стрілки, щоб відкрити форсунку або за годинниковою – щоб закрити. Не застосовуйте надмірних зусиль, щоб не перекрутити форсунку. Не блокуйте занадто багато форсунок одночасно, так як це може викликати зворотний плин і викликати поломку вашого гідромасажного басейну.

90. З чого зроблений корпус для СПА басейну?

Корпус для СПА басейну виготовляють як з дерева, так і з міцного пластику з імітацією різних структур. Обидва матеріали надійні і мають тривалий термін експлуатації, завдяки спеціальній обробці, а також стійкості до ультрафіолету. При покупці переконайтеся, чи має фірма виробник сертифікати якості та гарантію на корпус.

91. Хто придумав джакузі?

Кандідо Джакузі для лікування свого хворого артритом сина.

92. Які негативні сторони чавунних СПА ванн?

Чавунної СПА, у зв’язку з особливостями матеріалу, складно надати бажану форму. Тому гідромасажні ванни зазвичай мають класичну форму. Чавунні ванни СПА непрактичні для невеликих ванних кімнат, оскільки займають багато місця.

93. Що робити, якщо форсунки не працюють?

Спробуйте їх прочистити за допомогою спеціальних засобів. Можливо вони засмітилися. Якщо це не допомогло, рекомендуємо Вам звернутися в «Сервіс центр».

ЛОКАЛЬНІ ОЧИСНІ СПОРУДИ

1. У чому різниця між серійними і проектованими локальними очисними спорудами (ЛОС)?

Різниця між серійними і проектованими локальними очисними спорудами полягає в їх продуктивності. Продуктивність проектованих ЛОС набагато вища – від 20 кубометрів на добу.

Локальні очисні споруди проектуються під кожний конкретний об’єкт з урахуванням екологічних вимог, необхідного розміру, кількості осіб.

2. Які очисні споруди використовуються для влаштування автономної каналізації в приватному будинку?

Для організації автономної каналізації в приватному будинку використовують найрізноманітніші види ЛОС. Залежно від кількості стоків і необхідного очищення можна виділити такі види очисних споруд:

 • вигрібна яма (накопичувач стічних вод),
 • септик з полем фільтрації,
 • установки глибокої біологічної очистки.

3. Які види виділяють в локальних очисних спорудах?

В локальных очистных сооружения выделяют два вида: накопители сточных вод и ЛОС для интенсивной биологической очистки.

4. Скільки води передбачено на одного еквівалентного жителя?

У день на одного еквівалентного жителя передбачено приблизно від 150 до 200 літрів води.

5. Який ухил повинні мати каналізаційні труби?

У місцях з’єднання каналізаційні труби повинні мати ухил мінімум 2-3%, а на трубопроводі – 1%.

6. 6. За якими критеріями підбирається обладнання для очищення стічних вод?

Вибір очисної споруди і обладнання залежить від:

 • кількості постійних жителів;
 • глибини виходу каналізаційної труби;
 • способу водовідведення;
 • місця розміщення установки;
 • рівня ґрунтових вод;
 • наявності в будинку сантехнічного обладнання.

7. Яким є безпечне розміщення локальних очисних споруд?

Безпечна відстань між системою дренажу і питним колодязем, а також водозабірником, становить 20 метрів

Відстань від будинку – від 3 м.

Відстань від огорожі до септика і дренажу – 3 м.

Відстань від плодоносних рослин до локальних очисних споруд мінімум – 3 м.

СЕПТИКИ

8. Що таке септик?

Септик – найпростіша проточна споруда для механічного очищення стічних вод та накопичення осаду. Це свого роду резервуар, який може бути розділений на декілька камер, через які протікають стоки. Септики можуть застосовуватися і в комплексі автономної каналізації для глибокого очищення стічних вод.

9. Які існують види септиків?

Септики поділяються залежно від способу очищення на накопичувальні і очисні септики.

10. Чим відрізняються накопичувальні септики від очисних септиків?

Накопичувальні септики – призначені для збору засмічених вод. Ємкості даного виду необхідно очищати 1 раз на три місяці.

Очисні септики – це септики, що функціонують на основі застосування анаеробних технологій, і призначені для розділення органічних і неорганічних речовин. Для таких септиків повне очищення проводиться один раз на рік. Застосування бактерій дозволяє усунути неприємні запахи, прискорювати розкладання жирів. Очисні септики енергозалежні.

11. Чи можна ставити септик на ділянці з високим рівнем ґрунтових вод?

Септик очищає стічні води тільки на 50-70%. Після очищення стоків в септику їх необхідно доочищати на полях фільтрації або у фільтраційних колодязях. Це стає неможливим при високих ґрунтових водах.

Тому в місцях, де ґрунтові води знаходяться на високому рівні, рекомендується використовувати систему глибокої біологічної очистки, після якої не знадобиться доочищення.

12. Чи обов’язковою є установка септика на дачі або краще спорудити вигрібну яму?

Звичайно, зробити вигрібну яму набагато дешевше, ніж встановити септик, але у вигрібна яма має суттєві недоліки. Вигрібна яма не може вмістити всі відходи, вона дуже швидко наповнюється.

Вигрібну яму треба досить часто очищати, та за допомогою спеціальної техніки, виклик якої є досить недешевою послугою. Встановивши септик, можна заощадити на обслуговуванні, адже відкачка септика може вироблятися від 1 до 4 разів на рік.

На відміну від вигрібної ями при правильній експлуатації септика не будуть виникати неприємні запахи.

13. Як можна дізнатися об’єм води, використовуваної на дачі, щоб правильно підібрати септик, якщо там позмінно проживає різна кількість людей?

У такому випадку потрібно обчислити середню арифметичну кількість осіб за місяць проживання в будинку. Наприклад, у вас вийде 3,6 людини. У середньому 1 людина витрачає близько 200 л води. Треба множити цю цифру (200л води) на кількість осіб (3,6 особи) і тоді отримаємо кількість води, яку використовує сім’я в день.

14. Яким методом можна очистити септик?

Для очищення септика і видалення нечистот з вигрібної ями, потрібно викликати асенізаціонну машину, яка викачує відходи з ємкості і доставляє їх на зливні станції.

15. Як часто потрібно проводити відкачку стічних вод з септика. Чи можливо обійтися без відкачування взагалі?

Без відкачування септика обійтися не вийде. Частота відкачки септика залежить від його виду та умов використання. Наприклад, при постійному проживанні та використанні септика, відкачку слід робити приблизно 1 раз на рік, але за умови, що допустимий рівень стоків у септику не перевищується.

16. З якого матеріалу краще виготовити септик своїми руками?

Найефективнішим і економічним буде септик, виготовлений своїми руками із залізобетонних кілець або цегли. Він надійний, але досить трудомісткий і непрактичний. Сьогодні найчастіше використовують септики з поліпропілену. Завдяки особливостям матеріалу такий септик практичний у використанні і прослужить багато років.

17. Які переваги має септик з поліпропілену?

 • Самонесучий корпус.
 • Наявність зовнішніх поясів жорсткості, з’єднаних масивними ребрами.
 • Кришка, приварена до основи ємкості, перешкоджає проникненню верхніх вод.
 • Невелика вага дає можливість встановити ємкість вручну.
 • Не піддається впливу кліматичних змін.
 • 100% водонепроникність септика.
 • Тривала експлуатація.

18. Чи можуть бактерії замерзнути в септику в зимовий період?

Бактерії, що живуть в септику, переробляють органічні речовини. Цей процес супроводжується виробленням тепла. У такому випадку нагрівається і сам септик. Так що бактерії не замерзають.

19. Яким способом можна підтримувати життєдіяльність бактерій в септику?

Для цього слід стежити за тим, що Ви зливаєте в каналізацію. Не перестарайтеся з дозами миючих засобів, велика кількість яких призводить до загибелі бактерій. Сьогодні на галузевому ринку можна знайти спеціальні бактерії, призначені саме для септиків.

20. Чи можна встановити септик зимою?

Установка септика можлива тільки, якщо всі підготовчі роботи (визначення типу ґрунту, залягання ґрунтових вод і т.д.) були зроблені до заморозків і до того, як випав сніг.

21. Чи можна ставити септик без дренажного поля, відводячи воду в канаву?

Це робити забороняється! Після очищення стоків в септику, потрібно їхнє проникливе доочищення в ґрунті.

22. Скільки часу може зайняти монтаж септика?

Однозначної відповіді на дане питання немає. Час установки септика залежить від двох етапів: земельних робіт та монтажу самого обладнання.

23. Що таке доочищення стоків?

Стоки, що пройшли попередню очистку, недостатньо очищені, тому вони проходять доочистку на полях фільтрації, дренажних колодязях, фільтруючих траншеях.

24. Яка форма фільтруючого колодязя краща: кругла чи прямокутна?

Найчастіше фільтруючий колодязь роблять круглої форми. У порівнянні з прямокутною і квадратною формою такий колодязь більш міцний.

25. Коли можна застосувати дренажні колодязі?

Якщо у вас на ділянці обмежено вільне місце, а ґрунт водопроникний, то, як метод доочистки стоків, підійде дренажний колодязь.

26. Чим відрізняється дренаж від зливової каналізації?

Дренаж використовують для збору і відводу підземних вод, а зливова каналізація призначена для відводу поверхневих вод (атмосферних опадів).

ЖИРОУЛОВЛЮВАЧІ

27. Що може статися, якщо в автономній каналізації ресторану не встановити жироуловлювач?

Автономна каналізація на базі станції біологічної очистки здатна впоратися з невеликою кількістю перероблених жирів, але якщо мова йде про ресторани і кафе, де кількість жирів набагато більше, установка жироуловлювача обов’язкова. Без жироуловлювача каналізація може набагато частіше засмічуватися.

Жири та олії нерозчинні у воді і при зниженні температури стоків, вони осідають на стінках каналізаційних труб. Жирові речовини також уповільнюють процеси біологічної очистки стоків, що призводить до порушення роботи автономної каналізації.

28. Де саме встановлюються жироуловлювачі?

Побутовий жироуловлювач для кухонь їдалень, кафе, ресторанів встановлюють безпосередньо під мийку. На великих підприємствах, наприклад, молочної та м’ясної промисловості жироуловлювачі можна встановити на вулиці з заглибленням в землю або в підвалі.

29. Чи існує обмеження в температурі стоків, які подаються до жироуловлювача?

Дане обмеження існує. Побутові стоки, що надходять в жироуловлювач, не повинні перевищувати температуру 40° С.

30. Чому стоки після кухні часто засмічують каналізацію?

Кухонні стоки часто містять в собі велику кількість жирів. Частіше вони стікають в сток ще теплими, але швидко холонуть, таким чином, жири прилипають до стінок каналізаційних труб, що призводить до поступового засмічення.

31. Який принцип роботи жироуловлювача?

В основі роботи жироуловлювача покладено принцип сепарації, завдяки якому жир спливає на поверхню і механічно видаляється, а стоки відводяться в каналізаційну систему.

32. Що таке сепарація?

В даному випадку, це відділення жирових часток із стічних вод при тонкошаровому виливі.

33. У чому полягає обслуговування жироуловлювача?

Обслуговування жироуловлювача полягає в регулярному видаленні жирів, які в ньому накопичилися.

34. Які переваги має жироуловлювач?

Переваги жироуловлювача:

 • висока ефективність;
 • зручний доступ до накопичувача жирів;
 • мінімальні витрати на установку;
 • тривалий термін експлуатації;
 • зручність в обслуговуванні;
 • нескладний монтаж.

НАФТОВІДДІЛЬНИКИ

35. Які види нафтопродуктів здатні відокремити із стічних вод нафтоуловлювачі?

Нафтоуловлювачі очищають стоки від нафтопродуктів щільністю до 0,95 г / см3. Це бензин, дизельне паливо, гас, автомобільне і промислове масло.

36. Який нафтоуловлювач краще вибрати: з металу чи пластику?

Сьогодні користуються популярністю нафтоуловлювачі, корпус яких виготовлений із пластику, а саме з поліпропілену. Вони відрізняються більшою міцністю, довговічністю і стійкістю до температурного тиску.

37. Що таке коалесценція?

Коалесценція – процес злиття частинок (в даному випадку крапель нафтопродуктів) всередині рухомого середовища (у рідких стоках), які в результаті спливають на поверхню.

38. В чому перевага нафтоуловлювача з обвідним трубопроводом?

Нафтоуловлювач з обвідним трубопроводом здатний очистити стічні води від нафтопродуктів при різкому збільшенні надходження стоків в установку, наприклад, під час дощу.

Більшість нафтовмісних частинок надходить у нафтовіддільники з першими стоками. По закінченню 20-30 хвилин надходить вода, яка умовно вважається чистою, тобто вже не містить нафтопродукти або містить їх в незначній кількості. Тому основна кількість води надійде в обвідний трубопровід з пропускною здатністю більшою в 4-5 разів.

39. Чи має деякі обмеження вода, яка подається на очищення в нафтовіддільники?

Вода, що надходить на очищення в нафтовіддільники, повинна мати вміст зважених речовин не більше 200 мг/л, нафтопродуктів не більше 80 мг/л. Якщо ці показники вище, тоді до нафтоуловлювача повинен бути встановлений пісковловлювач.

40. Яку ступінь очищення показує нафтоуловлювач?

Нафтоуловлювач ефективно виловлює нафтопродукти із стічних вод. Ступінь очищення по нафтопродуктах становить до 0,3 мг/л, а по зважених речовинах – до 12 мг/л.

41. Чи існують обмеження в заглибленні установки?

Для зручного обслуговування нафтоуловлювача рекомендується заглиблювати установку не більше ніж на 2,5 метра від поверхні землі. При більшому заглибленні доведеться посилювати стінки корпусу і передбачити установку КНС.

АВТОНОМНА КАНАЛІЗАЦІЯ

42. Що таке автономна каналізація?

Автономна каналізація – система очищення і відведення стічних вод від окремого об’єкта, для якого вона спроектована. Автономна каналізація включає в себе всі споруди очищення стічних вод і системи водовідведення, які знаходяться поза будинком.

Автономна каналізація може використовуватися для заміського будинку, дачі, автомийки, кафе, котеджу і т.д.

43. Якою повинна бути мінімальна відстань від будинку до каналізації?

За нормами СЕС мінімальна відстань між будинком і каналізацією має становити 5 метрів, але часто цю відстань зменшують до 2- 3 м.

44. На якому етапі будівництва заміського будинку краще всього встановлювати каналізацію?

Установка каналізації можлива на різних етапах будівництва. Але краще це робити на етапі проектування самого будинку.

45. Від чого може залежати вартість монтажу каналізації для дачі?

Вартість монтажу автономної каналізації визначається за обсягом робіт, який необхідно виконати на ділянці. Обсяг робіт буде залежати від: площі труби, що прокладається, типу ґрунту, рівня залягання ґрунтових вод, ухилу, способи відведення очищених вод та виду монтажної установки.

46. Чим відрізняється автономна каналізація від централізованої?

Автономна каналізація очищає стоки тільки від того об’єкта, для якого вона спроектована. Централізована система каналізації займається відведенням стоків на очисні споруди і призначена для великої кількості об’єктів.

47. Як зробити каналізацію в заміському будинку?

На сьогоднішній день є три способи влаштувати автономну каналізацію в заміському будинку: 1. накопичувальна ємкість; 2. використання септика з ґрунтовим доочищенням; 3. станції глибокої біологічної очистки.

48. Яка охоронна смуга необхідна для домашнього колодязя?

При будівництві об’єктів, де будуть використовуватися автономні очисні споруди, охоронна смуга повинна виражатися в таких показниках: в ґрунтах з низькою дренажною здатністю – 5м; в ґрунтах з високою дренажною здатністю – 12м.

49. Для чого потрібна вентиляція мережі каналізації?

Вентиляція потрібна для правильного функціонування мережі каналізації. Стояк каналізаційної системи, який виходить на дах, служить для забору повітря. Завдяки цьому неприємні запахи не проникають в приміщення.

50. Що таке дренаж?

Дренаж – метод штучного або природного видалення підземних вод або води і атмосферних опадів з поверхні землі, доріг і т.д. Виділяють два основних види дренажу: поверхневий (використовується для збору дощових і талих вод з різного роду поверхонь), глибинний дренаж (служить для зниження рівня ґрунтових вод).

Що таке зливова каналізація?

Зливова каналізація (лівневка) – призначена для збору і відводу атмосферних опадів (дощових вод) і талих вод з поверхні покрівель, доріжок і т.п. За допомогою зливової каналізації та правильно облаштованому дренажі, можна запобігти руйнуванню фундаменту будинку, підвищенню вологості, утворенню калюж і т.д.

БІОЛОГІЧНА ОЧИСТКА СТІЧНИХ ВОД

52. Який спосіб очищення стічних вод на даний момент є найефективнішим?

Найоптимальнішим способом очищення стоків є біологічне очищення. Воно здатне вирішити практично всі проблеми, пов’язані з очищенням стоків. Найбільш ефективною вважається технологія очищення стоків в установці глибокої біологічної очистки стічних вод.

Стоки проходять повний цикл очищення, активний мул що утворився зміцнюється в аеробних умовах, що дає можливість використовувати його в якості добрива.

53. Які методи біологічної очистки найбільш ефективні?

Можна виділити два методи біологічної очистки: аеробний і анаеробний методи. При аеробному методі очищення стоків використовуються мікроорганізми, для життєдіяльності яких, необхідний постійний приплив кисню.

При анаеробному методі очищення води, використовуються колонії бактерій, які ростуть і розвиваються без кисню.

54. Що може піддатися процесам корозії в установці Bio-CWT?

В установці відсутні частини, що піддаються корозії. Якщо є металеві частини, вони зроблені з нержавіючої сталі та ізольовані в достатній мірі, щоб відвернути потрапляння вологи.

55. Чи можуть замерзнути каналізаційні труби і установка взимку?

Якщо користуватися установкою постійно, тоді труби та установка не замерзнуть. Оскільки з дому виходять стоки з плюсовою температурою, які течуть по похилій трубі, не встигаючи замерзнути.

56. Що таке аеротенк?

Аеротенк – це резервуар (камера), в якій проходить процес окислення забруднень стічних вод за допомогою дрібно пузирчастої аерації.

57. Як діє установка Bio-CWT в зимовий період, якщо взимку в будинку ніхто не проживає?

Якщо установка не використовується в зимовий період, можна влаштувати «консервацію системи», тобто підготовку системи на зиму. У процесі консервації з установки відкачують певний об’єм води, утеплюють кришку установки і накривають її плівкою. На період консервації в установку не надходять побутові стоки.

58. Чи використовують очищену воду для поливу ділянки?

Очищену воду використовують в якості технічної (для поливу газону, для миття машини і т.п.). Для поливу плодоносних рослин таку воду треба знезаразити.

59. Чи виштовхується установка Bio-CWT на поверхню високими ґрунтовими водами?

Ні, однозначно. Справа в тому, що установка Bio-CWT постійно завантажена водою, навіть при видаленні надлишку мулу з установки, вона не спорожняється повністю. Виштовхування установки ґрунтовими водами відбувається тільки при повному спорожненні ємкості (наприклад, септик).

60. Як впливає активаційний процес на кількість патогенних організмів в стічних водах?

Доведено, що з усіх патогенних організмів, які знаходяться в неочищених стічних водах, 99% гине через процес окислення.

61. Чи обов’язковою є бетонна основа при установці системи біологічної очистки Bio-CWT?

Такі очисні споруди частіше виготовляються з поліпропілену товщиною 5 мм. Якщо бетонна основа відсутня, під тиском великого обсягу стічних мас, які знаходяться в установці, дно може бути пошкоджено.

Тому при установці системи біологічної очистки, бетонна основа є обов’язковою. Це забезпечить надійний захист від пошкоджень і максимально збільшить термін експлуатації обладнання.

62. Що таке біологічна піна?

Біологічна піна (волокнисто-подібний стан активного мулу) – це поняття, яким в установках глибокого біологічного очищення позначається стан в біоценозі активного мулу, який призводить до примноження мікроорганізмів у вигляді довгих волокон замість організмів, що утворюють компактні з’єднання.

Таким чином, волокна переплітаються (вони мають зазвичай гідрофобну поверхню) і утворюють подобу мережі, в якій в процесі аерації застрягають бульбашки повітря. Потім в активаційній ємкості утворюється піна. Ця піна може провокувати виникнення механічних проблем, і навіть перетікати через люки з установки назовні.

63. Чи виділяються з установки Bio-CWT неприємні запахи?

При нормальній роботі установки глибокої біологічної очистки відсутні неприємні запахи. Якщо ж з установки виходить неприємний запах, це означає, що в одній з частин установки відбулося утворення анаеробних бактерій.

При нормальних умовах дії установки наявність неприємних запахів не спостерігається, оскільки у всі відсіки поступає достатня кількість кисню. Якщо, все-таки, спостерігається таке неприємне явище, необхідно з’ясувати причину нестачі кисню і усунути її в тій чи іншій камері.

64. Чи можна підключити стік дощових вод в установку Bio-CWT?

Стік дощових вод в установку Bio-CWT підключати не можна, оскільки система очищення для цього не призначена.

65. Яка вода виходить з нормально-працюючої установки Bio-CWT?

Після очищення стічних вод за допомогою Bio-CWT, з установки виходить прозора, досить чиста, яка не має сторонніх запахів вода. Її практично неможливо відрізнити від звичайної води.

66. Які заходи потрібно приймати для забезпечення нормальної роботи установки Bio-CWT в зимовий період?

Для забезпечення нормальної роботи установки Bio-CWT в зимовий період ніяких особливих заходів вживати не потрібно. Для нормальної роботи установки необхідно тільки постійне надходження стічних вод.

Якщо цього не буде, в установці може відбутися спад температури і біологічна активність мікроорганізмів зупиниться.

67. Чи впорається установка глибокої біологічної очистки Bio-CWT зі стічними водами з ресторанів, кафе, їдалень?

Якщо установка Bio-CWT підключена до каналізації в приміщеннях з переробки продуктів харчування, кафе, ресторанів і т.д., необхідно попередньо очистити стоки від жирів за допомогою жироуловлювача, інакше система біологічної очистки каналізаційних стоків може засмітитися жирами.

68. Яке значення рН повинно бути для нормальної роботи Bio-CWT?

Для нормальної роботи установки глибокої біологічної очистки Bio-CWT значення рН повинно бути в межах норми.

Оптимальний рівень рН – 7.0, нейтральний. Але в ході експериментів було встановлено, що біоценоз активного мулу може адаптуватися і до рН в межах приблизно 6-8.

69. Який рівень шуму має установка Bio-CWT?

Рівень шуму установки становить 38 dB, що відповідає нормам і гігієнічним вимогам, навіть якщо знаходиться поблизу житлових забудов. Завдяки монтажу компресора, під кришкою установки рівень шуму знижується до меж чутності.

Можна сказати, що при закритій кришці установки більше чути хлюпання води, ніж роботу самої установки.

70. Чи потрібно утрамбовувати землю навколо установки?

Навколо установки ущільнювати землю не потрібно, оскільки це може призвести до деформації корпусу установки.

71. Де в установці Bio-CWT знаходиться контрольне місце для відбору проб на аналіз?

Контрольне місце для відбору проб в установці Bio-CWT знаходиться на виході з установки. Зазвичай проби води на аналіз відбираються саме там.

72. Що і в якій мірі може виливатися в каналізацію при використанні установки Bio-CWT?

Все, що Ви застосовуєте для щоденних господарських дій по втіленні чистоти і порядку, може потрапляти в каналізацію. Всі доступні хімічні засоби повинні бути біологічно розкладені.

Звичайно, застосування таких засобів в господарстві має бути в розумних межах. Речовини, які можуть шкодити активному мулу, це речовини, що змінюють рН (кислоти і луги), а також дезінфікуючі засоби.

Ці засоби необхідно застосовувати рідше і намагатися не дезінфікувати всі санвузли відразу. Розтягніть дану процедуру на тривалий час, щоб установка могла впоратися з хімічними речовинами.

При використанні посудомийної машини використовуються сильні луги. Тому зазвичай рекомендуємо на час від початку роботи до виходу на 100% потужності, не користуватися посудомийній машиною, щоб бактерії могли збільшитися до необхідної маси.

Останнім часом можна констатувати, що для установки Bio-CWT шкідливі води з конденсаційних котлів, засоби у вигляді гелю для чищення WC, тому що до їх складу входять бактерицидні, важко розкладні біологічно тензіди. Що стосується так званих екологічних пральних порошків, то їх ми не рекомендуємо використовувати.

Тому що до їх складу входять речовини, які є токсичними для активного мулу. Далі можна відзначити нетипові для господарства фотолабораторії, гальванічні ванни, великі пральні, майстерні з сервісного обслуговування автомобілів, лабораторії та інші. У цих випадках при покупці установки Bio-CWT потрібно проконсультуватися у фахівців.

73. Що входить в обслуговування установки глибокої біологічної очистки Bio-CWT?

Всі роботи з обслуговування установки повинні бути вказані в інструкції. Можна сказати, що обслуговування установки передбачено щотижневим контролем роботи установки. Залежно від навантаження установки її очищення здійснюється 1 раз на рік або раз на півтора року.

74. Яку кількість жирів може переробити установка біологічного очищення стічних вод Bio-CWT?

Установка може переробити жири, які потрапляють в каналізацію в звичайному домашньому господарстві. Якщо ж установка підключена до каналізації в приміщеннях з переробки продуктів харчування, кафе, ресторанах і т.д., то необхідно очистити стоки від жирів за допомогою жироуловлювача.

Але все ж у домашніх умовах не рекомендується виливати велику кількість жирів прямо в каналізаційні стоки. Установка не вийде з-за цього з ладу, але в каналізації може відбутися засмічення і утворення жирових відкладень, які з часом, можуть призвести до механічних несправностей.

75. Що трапиться, якщо установка Bio-CWT не буде достатньо очищена від надлишкового активного мулу?

Ситуація, при якій може мати місце недостатнє очищення установки від надлишкового активного мулу, може виникнути тільки в тому випадку, якщо на установці не проводитиметься нормальне обслуговування.

У цьому випадку, в активаційній камері може виникнути надлишковий наріст активного мулу (3 – 4кг/м3), що відповідає приблизно 30% від обсягу відібраного зразка після 30 хвилинного відстою. Через деякий час надлишковий активний мул почне виходити з установки через випускну трубу.

76. Що більше представляє інфекційну загрозу: септик або установка Bio-CWT?

Якщо розглядати установку Bio-CWT і септик, як джерела інфекції, то перше набагато безпечніше. Це пов’язано з відзнакою процесів, які відбуваються в цих спорудах. Обсяг установки і стічних вод, які міститися в установці, менший, ніж обсяг септика.

У септику відбуваються анаеробні процеси, продуктом яких є вода і біогаз. Біогаз складається з двох газів: метану і сірководню. Сірководень має властивість виділяти неприємний запах.

При анаеробних процесах усувається тільки невелика частина патогенних організмів, які можуть викликати інфекційні захворювання. На відміну від септика, в установці Bio-CWT відбувається аеробний процес очищення води, тобто окислення стічних вод, а також дезінфекція стічних вод.

Доведено, що з усіх патогенних організмів, які знаходяться в неочищеній стічній воді, 99% гине, через процес окислення. Продукти аеробного процесу очищення – це біомаса, вода і оксид вуглеводню, які є нешкідливими і не мають неприємного запаху.

77. Що робити, якщо токсичні речовини потрапили в Bio-CWT і біомаса загинула?

Ідеальним варіантом у такому випадку було б видалити і ліквідувати весь вміст установки з токсичною речовиною. В установку необхідно додати новий активний мул або залишити його найменшу частину, щоб він збільшився сам.

На практиці вміст установки вивозять і залишають у певному місці, щоб бактерії наросли самі. В іншому випадку чекають, поки всі токсичні речовини вийдуть з установки самі. При відновленні необхідних умов для росту бактерій установка повністю оновиться протягом 3 тижнів.

78. Який термін служби установки Bio-CWT?

Термін служби установки варіюється в межах 20-50 років. Термін залежить від характеристик матеріалу, з якого встановлена установка, від умов монтажу і навантаження на систему.

79. Що можна скидати в установку біологічної очистки Bio-CWT?

В установку біологічної очистки стічних вод можна скидати: фекальні стоки, туалетний папір, стоки від пральних і посудомийних машин, душові та лазневі стоки.

80. Що не можна скидати в систему біологічної очистки стоків Bio-CWT?

В установки глибокої біологічної очистки стічних вод не рекомендується скидати залишки овочів, будівельне сміття, зливові стоки, ліки, кислоти, машинне масло, луг, велику кількість волосся домашніх тварин.

81. Що станеться з Bio-CWT при відключенні електроенергії?

За відсутності електроенергії установка працюватиме в режимі механічного очищення (в якості відстійника).

82. На якій відстані від будинку можна ставити установку глибокого біологічного очищення стічних вод?

Таку систему очищення можна ставити досить близько до будинку, наприклад, у вимощення, що дозволить заощадити на монтажі підвідної каналізації.

83. Чи потрібна для очищення Bio-CWT асенізаційна машина?

Не потрібна. Видалення мулу з установки здійснюється за допомогою насоса, який часто входить в комплектацію системи.

84. Чи не шкідлива для бактерій, що знаходяться в установці Bio-CWT, велика кількість синтетичних миючих засобів?

Нормальною частотою прання вважається 2-3 рази на день. Зайве використання миючих засобів, призводить до загибелі бактерій.

85. Яка різниця між аеротенком і метантенком?

Обидва є важливими елементами очисних споруд. На відміну від аеротенка, в метантенк надходить не сама стічна рідина, а концентрований осад, що випав у відстійнику.

86. Що таке активний мул?

Осад, що утворюється при біологічному очищенні побутових стоків, який акумулює велику кількість мікроорганізмів та інтенсивно окислює органічні речовини.

Являє собою темно-коричневі пластівці розміром до декількох сотень мікрометрів. Складається на 70% з живих мікроорганізмів і на 30% – з твердих частинок неорганічної природи.

87. З якого матеріалу виготовлено установку Bio-CWT?

Установка Bio-CWT виготовлена з поліпропілену. Цей матеріал належить до ряду термопластів, тому при певній температурі його можна піддавати зварюванню. Поліпропілен – це стабілізований матеріал, який є екологічно безпечним, і не піддається навіть впливу сильних кислот.

88. Що таке Вio-CWT?

Вio-CWT (Bio Clean Water Technology) – це система біологічної очистки господарсько-побутових стоків, запатентована Чеською компанією «Albion group». Господарсько-побутові стоки – стічні води, які є результатом процесу експлуатації кухні, туалету, душової кабіни, пральної та посудомийної машин.

Установка біологічної очистки господарсько-побутових стоків являє собою компактну конструкцію, яка складається з єдиного самонесучого корпусу, виготовленого з поліпропіленових листів, зварених між собою особливим видом зварювання.

Установка має виняткову міцність швів, відповідно володіє 100% водонепроникним ефектом. Це дозволяє встановлювати і використовувати Вio-CWT безпосередньо поблизу об’єктів, тобто приватних будинків, санаторіїв, готелів, виробничих приміщень, ресторанів, адміністративних приміщень, шкіл, дитячих садків, і. т.д. Ступінь очищення господарсько-побутових стоків в установці Bio-CWT – 95-98%.

89. Яка витрата електроенергії установки?

В установці постійно працює компресор. Залежно від типу установки його потужність складає від 50 до 200 Вт У день компресор споживає від 1.2 кВт до 4.8 кВт.

90. Якими перевагами володіє установка Bio-CWT?

 • Високий ступінь ефективності очищення (95-98%);
 • Компактність у використанні;
 • Чистий біологічний процес;
 • Відсутність шуму і запаху при очищенні стічних вод;
 • Низьке енергоспоживання;
 • Простота монтажу, обслуговування та експлуатації;
 • Експлуатація в різних кліматичних зонах.